VIDEO Kup: Izvrsni Hajduk i Šibenik, Varteks ide dalje

U drugim utakmicama četvrtfinala Kupa Hajduk i Šibenik su briljirali, dok je Varteks potvrdio visoku pobjedu iz Koprivnice...

Bijeli su na Poljudu odigrali jednu od najboljih utakmica ove jeseni. Hajduk je tek u posljednjem susretu prvog dijela sezone pružio vrhunsku predstavu. Rejini igrači su odmah od početka pritisnuli Pjesnike i odlučno preuzeli inicijativu na terenu.

Razigrani vezni red i brzi protok lopte stjerali su zagrebaše na 20-ak metara od Skendera. No, prvu izgledniju priliku propustio je Zagreb. Nakon jedne gužve ispred Subašića, lopta je došla do Krstanovića koji s deset metara puca pored vratnice. Mreža se prvi put zatresla u 39. minuti, a strijelac je bio Tičinović.

Ipak, u nastavku je Hajduk vrlo brzo razriješio pitanje pobjednika. Još jednim pogotkom Tičinovića, te prekrasnim golom Andrića, koji je zabio iz slobodnjaka s 25 metara. Pjesnici su se na trenutak trgnuli, ali pogodak Jurendića nije donio rezultatsku neizvjesnost. Do kraja utakmice Ibričić je uspio matirati Skendera za visoku pobjedu Hajduka. Bijeli su tako uspjeli završiti jesen pozitivnim rezultatom.

>> Kup: Pomorac zabio dva na Maksimiru, Modri u polufinalu

Na Šubićevcu je Šibenik briljirao protiv osječke mladosti i potvrdio zašto je drugoplasirana momčad HNL-a. Karačićevi igrači uzvratili su Osječanima za visoki poraz u prvenstvu, u subotu. Nakon ubačaja Bačelića-Grgića, lijepo je pogodio Budiša. A u 59. minuti je najbolji igrač Šibenika, Ermin Zec, bio siguran realizator s bijele točke za visokih 2-0.

Domaćin je bio puno opasniji i konkretniji te je potpuno zasluženo izborio prolaz u polufinale Kupa. Potop Osječana potvrdio je svojim drugom pogotkom Zec, a točku na 'i' je stavio Dajić u posljednjoj minuti utakmice.

Varteks je nas svom stadionu još jednom porazio Slaven Belupo i opravdano prošao među četiri najbolje momčadi u Kupu. Iako su imali visoku rezultatsku prednost iz prve utakmice, Varaždinci nisu ništa prepustili slučaju. Golubar i Smrekar zabili su u razmaku od osam minuta i zaključili solidnu Varteksovu jesen.

Trenutni rezultati:

Hajduk - Zagreb                         4:1 (Tičinović 39', 52', Andrić 58', Ibričić 74' / Jurendić 69') (prva utakmica - 0:0)

Šibenik - Osijek                          4:0 (Budiša 37', Zec 59' pen, 79', Dajić 90') (prva utakmica - 1:1)

Varteks – Slaven Belupo          2:0 (Golubar 60', Smrekar 68') (prva utakmica - 4:1)