Kup: Pomorac zabio dva na Maksimiru, Modri u polufinalu

Odigrana je prva od četiri uzvratne utakmice Hrvatskog nogometnog kupa.

U 13 sati na sablasno praznom Maksimiru započeli su uzvratnu utakmicu četvrtfinala kupa Dinamo i Pomorac. Gosti su iznenađujuće poveli s 1:0 u 16. minuti pogotkom Tomislava Ivičića, no Kramarić je u 29. izjednačio i tako riješio sve nedoumice koje su se nakratko pojavile.

Ibanez je u 45. minuti donio prednost Modrima, a Chago je u 57. povisio na 3:1. No, gosti iz Kostrene u 69, minute dolaze do 3:2, a strijelac je Nenadić.

Dinamo se tako prvi očekivano plasirao u polufinale Kupa, a treba reći i kako su Zagrepčani mogli i uvjerljivije slaviti protiv hrabro postavljenog drugoligaša.

Podsjetimo, u Kostreni je Pomorac bio bolja momčad do zadnjih deset minuta kada su Modri s dva pogotka riješili utakmicu u svoju korist za konačnih 0:2.

Uzvratne utakmice četvrtfinala kupa:

Dinamo – Pomorac 3:2 (Kramarić 29, Ibanez 45, Chago 57 / Ivičić 16, Nenadić 69) (2:0)