Miroljubivi remi Hrvatske i Slovačke u Bratislavi

Loše prvo i solidno drugo poluvrijeme Hrvatske obilježili su ovaj pripremni dvoboj.

Glavnu provjeru uoči važnih ogleda početkom rujna Hrvatska je odigrala večeras protiv Slovačke. Bila je to nezanimljiva utakmica u prvom poluvremenu, dok je u nastavku igra koliko toliko živnula. Iz prvog dijela izdvajamo 34. minutu kada je sudac propustio svirati penal za Hrvatsku, nakon što je Olić očigledno srušen.

Jedinu dobru priliku u prvom poluvremenu imali su Slovaci, točnije Stoch koji je dobro zagrijao Runju u 40. minuti. Slovačka je bolje otvorila drugi dio, prvo je Hamšik predriblao Vukojevića u kaznenom prostoru te loše ubacio u 47. minuti, da bi tri minute kasnije Stoch zabio iz kontre, Srni je lopta prošla ispod noge. Inače, umjesto Kranjčara, Olića i Mandžukića u igru su u nastavku ušli Jelavić, Petrić i Eduardo i to se isplatilo.

Jelavić je već u 54. minuti nakon Rakitićevog ubačaja iz kornera glavom pogodio za 1:1, te je sjajnim građenjem još nekoliko puta dolazio do pozicija za šut. Eduardo i Petrić također su unijeli živost, a upravo je Dudu imao i najbolju priliku da donese pobjedu Hrvatskoj. Izašao je sam ispred golmana Muche, te ga odlučio lobati, no lopta je prošla jako blizu vratnice.

Ne gledamo li prvo poluvrijeme solidan nastup Hrvatske na gostujućem terenu. Ne treba zaboraviti da su Slovaci izbacili Talijane sa SP u grupi, a iako je nedostajalo pravog ritma, Hrvatska je večeras ipak bila za nijansu bolja od Slovačke.

Hrvatska: Runje - Srna, Ćorluka, Schildenfeld, Šimunić - Vukojević, Rakitić - Kranjčar, Mandžukić, Modrić - Olić.

Slovačka: Mucha - Pekarik, Škrtel, Hubočan, Čech - Kucka, Karhan - Weiss, Hamšik, Stoch - Vittek.

Tijek utakmice:

KRAJ UTAKMICE

76' - Hrvatska je u 2 minute dobro zaprijetila, prvo je Srna ubacio opasno u peterac a Petrić je nekako uspio zahvatiti loptu, ali je ona čini se uz malu intervenciju Muche otišla pokraj stative. Nakon toga je Petrić dobro povukao, te s 20-ak metara pucao dva metra iznad gola.

69' - Sada su Slovaci opasno zaprijetili, Vittek koji je tek ušao u igri pucao je dobro s 20 metara, a Runje je izbacio loptu u korner.

68' - Stvaramo prigode i dalje, Srna je ponovno pucao po sredini, a nakon toga Jelavić je nakon kornera iz teške pozicije pucao nogom ali daleko od stative.

64' - OOOOOOH - Nakon primljenog gola Hrvatska stvarno igra bolje, sada je Eduardo imao mat situaciju, izašao je sam pred Muchu, točnije lopta mu je odskočila a Dudu je pokušao lobom zabiti gol, nažalost otišlo je tridesetak centimetara od vratnice.

59' - Srna je sada pokušao iz prekida, ali je pucao ravno u Muchu.

58' - Jelavić je sada dvaput pucao s 16 metara, prvo desnom pa lijevom nogom, ali oba puta lopta je završila u bloku.

54' - GOOOOOL- Nismo dugo čekali na izjednačenje, Rakitić je odlično ubacio iz kornera, a Jelavić glavom pospremio loptu u suprotni kut Muche. Drugi gol Jelavića u šestom nastupu za Hrvatsku.

50' - GOOOOL - Stoch je ostao sam 1 na 1 sa Srnom u kaznenom prostoru, namjestio je loptu na ljevicu, pucao, lopta je prošla Srni ispod noge, a Runje je nije mogao dohvatiti, 1:0 vodi Slovačka. Hrvatska se mora trgnuti.

47' - OOOOOOOH - Hamšik je sada sjajnim driblingom izbacio Vukojevića koji je proklizao ispod njega, ubacio u sredinu ali je lopta otišla u gol-aut.

46' - Na poluvremenu su izašli Mandžukić, Kranjčar i Olić a ušli su Eduardo, Petrić i Jelavić.

Kraj 1. poluvremena

40' - Kranjčar je sada bespotrebno pokušao driblati 20 metara od našeg gola, loptu mu je oduzeo Stoch, gurnuo je kroz noge Šimuniću, te solidno pucao, ali je Runje bio spreman.

34' - OOOOOOH - Kranjčar je sjajno gurnuo loptu za Olića u kaznenom prostoru, jedan od domaćih braniča očigledno je srušio Olu, ali začudo sudac nije svirao čist jedanaesterac.

25' - Treba reći da i nije neki velik tempo na utakmcii, Ćorluka je sada pucao s 30 metara, daleko od gola, a odmah je na drugoj strani također neopasno pucao Kucka.

18' - Srna je ubacio, a Olić je ometan dvojicom loše pucao glavom s pet metara.

6' - Slovaci se i dalje ne mogu sastati s loptom, Kranjčar je opalio s 20 metara, nebu pod oblake.

3' - Hrvatska je dobro otvorila susret, lopta je stalno u našem posjedu, Srna je ubacio ali su Slovaci izbili u korner. Iz kornera pak ništa opasno.

Čuli smo himne, pred jako malo gledatelja, max. 10 tisuća.