Osijek s uvjerljivih 3:0 razmontirao oslabljeni Šibenik

U derbi utakmici 17. kola 1. HNL Osijek je uvjerljivo slavio protiv Šibenika.

Osijek je nastavio sa sjajnim igrama u prvenstvu. Ovaj put nastradala je trećeplasirana momčad prvenstva Šibenik. Treba naglasiti kako je Šibenčanima nedostajalo 8 igrača, prije svega udarni dvojac Zec i Alispahić. Zamjena u napadu Jusuf Dajić mogao je u 7. minuti donijeti Šibeniku prednost, našao sam pred Kardumom ali je promašio cijeli gol. Kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Ubačaj iz kornera pokupio je Vida i glavom doveo Osijek u vodstvo. Treba naglasiti i neuspješno istrčavanje šibenskog vratara Blaževića.

Na početku drugog dijela Barišić je mogao povećati vodstvo Osječana ali je pogodio gredu. Osijek je nakon toga odlučio čekati svoje prilike iz kontre, što se isplatilo. U 67. minuti sjajni Vida dubinskom loptom upošljava Barišića, koji vara svog čuvara i ljevicom zabija u suprotni kut za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Nikšić pred kraj utakmice. Ovom pobjedom Osječani su prvi dio sezone završili na visokom 4. mjestu ljestvice, Šibenik i Cibalia sada im bježe samo 2 boda.

Sastavi:

Osijek: Kardum, Pranjić, Vida, Šikić, Ibriks, Todorčev, Knežević, Šorša, Jugović, Miličević, Barišić

Šibenik: Blažević, Budiša, Vidić, Jurčević, Elez, Husmani, Bačelić-Grgić, Duro, Ademi, Božić, Dajić

Tijek utakmice:

(Kraj 3:0)

88' - UHHHH - Knežević je sjajno potegnuo ljevicom, ali Blažević je uspio nekako ukrotiti udarac.

85' - GOOOOL - Nikšić se sjajno prošetao šibenskim kaznenim prostorom, a njegov udarac odbio se od jednog šibenskog igrača i završio u mreži.

67' - GOOOOL - Sjajna akcija Osječana, Vida je dubinskom loptom pronašao Barišića, koji je utrčao s loptom u kazneni prostor Šibenika i ljevicom pogodio za 2:0 Osijeka.

62' - Nakon duže vremena prilika, Miličević je pucao jako ali je lopta otišla dvadesetak centimetara od šibenskog gola.

50' - UUUUUHHHH- Barišić se našao u sjajno prilici, lopta mu je pala na 7 metara od gola, no njegov udarac pogodio je gredu.

(Poluvrijeme 1:0)

45' +1 - GOOOOL - Činilo se da će mreže mirovati na poluvremenu, no Vida je sjajno reagirao i nakon ubačaja iz kornera zabio gol glavom. Vratar Blažević prije toga zaplivao je u prazno...

43' - Osijek pokušava ozbiljnije zaprijetiti gostima, ali rijetki udarci idu ponovno daleko iznad gola.

30' - Osječani su izborili prekršaj na samom rubu šesneasterca. Šibenčani su dugo protestirali, Duro je dobio žuti karton, a Ibriksov slobodni udarac bio je opasan jedino za skupljača lopti daleko iza gola.

24' - Napokon neki udarac na vrata, Vida je potegnuo s više od 30 metara...vrlo neprecizo. Odmah nakon toga nova akcija Osječana, na ubačaj s lijeve strane loše je pucao glavom Knežević.

20' - Nakon kvalitetnog uvoda, obje momčadi ušle su u kreativnu krizu, lopta se većinom zadržava na sredini terena.

9' - Elez je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Osječani su tražili najstrožu kaznu, ali sudac je odmahnuo rukom.

7' - UUUUHHH - Jusuf Dajić sam je izbio pred vratara Osijeka, no promašio je cijeli gol.

5' - Ibriks je sjajno potegao na desnoj strani, ubacio povratnu loptu, ali je obrana Šibenika u posljednji tren izbila loptu.

Sve je spremno za početak utakmice...U Gradskom vrtu okupilo se oko tisuću gledatelja.

Rezultati:

Osijek - Šibenik 3:0 (Vida 45+1, Barišić 67, Nikšić 85)

Lokomotiva - Istra 1961 2:1 (Puljić 9, Peko 39/ Roce 7)
Rijeka - Varteks 3:3 (Đalović 10, 15, Križman 43/ Punčec 22, Mumlek 38, Škvorc 83)
Slaven Belupo – Cibalia 1:1 (Csizmadia 45+2/Tomić 47)
Zadar - Hajduk 1:2 (Mršić 71/Jonjić 2, ag, Čop 68)
Croatia Sesvete - Karlovac 0:3 (Jerneić 4, Karabatić 28, Z. Pamić 57 pen)