breaking news !: USKORO UŽIVO SDP sazvao izvanrednu presicu, komentirat će odluku Ustavnoga suda

HNL: Zagreb s tri gola u nizu do boda protiv Slavena!

Završena je većina utakmica 16. kola HNL-a. Dinamo je odigrao mršavih 0:0 s Istrom a najaznimljivije je bilo u Kranjčevićevoj.

Zagreb je odigrao maestralnih posljednjih 20 minuta utakmice i nakon rezultatskog minusa od 3 gola u stilu 'Liverpoola' uspio doći do izjednačenja. Nakon što je Slaven u 65. minuti poveo sa 3:0, činilo se da će gosti otići sa 3 boda iz Zagreba. No, uporni 'Pjesnici' nisu se predavali. Prvo je u 74. minuti Krstanović smanjio na 1:3, da bi u 85. minuti sjajnim golom Piškor vratio nadu u bod. Sjajan povratak Zagreba u 90. minuti zaključio je Brazilac Jefthon koji je s nekih 18 metara iskosa sjajno pogodio suprotni kut Slavenovog gola za veliki bod Zagreba. No, unatoč bodu Zagreb je i dalje ostao na pretposljednjem mjestu ljestvice.

Nakon ovog kola najviše razloga za zadovoljstvo ima Šibenik koji je pobjedom 2:0 protiv Croatije iz Sesveta stigao na samo 3 boda razlike od vodećeg Dinama. Božić i Zec bili su strijelci za domaće na kraju oba poluvremena. Sesvećani pak nastavljaju s rezultatskom krizom i cementiraju zadnje mjesto na ljestvici.

Cibalia je nastavila s odličnim igrama na domaćem stadionu. Ovaj put pao je Zadar. Domaći su poveli pogotkom Lukačevića u 37. minuti, a konačnih 2:0 u 61. minuti postavio je Jurić. Cibalia se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu ljestvice, samo bod iza drugoplasiranog Šibenika.

Karlovčani su nakon tri uzastopna poraza napokon slavili, sa 2:0 svladali su Međimurje. Novinić je doveo domaće u vodstvo u 21. minuti, a nakon izjednačene igre tijekom cijelog susreta, Lajtman je sjajnim driblingom prebacio obranu gostiju i zakucao loptu pod gredu za 2:0.

Varteks je svladao Inter s 2:1. Gosti su poveli preko Šarića u 18. minuti ali Smrekar vraća stvari na početak tri minute kasnije. Pobjedu Varaždincima donio je kapetan Mumlek početkom drugog dijela iz jednaesterca. Varaždinci su ovom pobjedom skočili za dva mjesta na ljestvici, sada su jedanaesti. Nenad Gračan po lošem će pamtiti gostovanje u Maksimiru. Lokomotiva je s uvjerljivih 3:0 svladala Rijeku te se tako bodovno izjednačila s gostima na ljestvici.

Ranije je Dinamo odigrao blijedu utakmicu protiv motivirane Istre. Susret u kojem Modri definitivno mogu biti zadovoljni krajnjim ishodom. Šehić je početkom drugog dijela promašio 11-erac, a  pred kraj utakmice igrači Istre su imali još nekoliko izglednih prilika za pogodak, ali su bili neprecizni.

Jurčić ne može biti zadovoljan igrom svojih igrača koji su bili daleko ispod svoje razine. Modri su bili neuvjerljivi i rezervirani, a domaći igrači su veći dio susreta bili ravnopravan protivnik. Hrvatski prvak tako je ostao bez unaprijed upisanih bodova u Puli i ostavio vrlo loš dojam na Verudi.

'Ekipa sorry, imam amneziju', kazao je novinarima nakon utakmice Butina.

'Nemojte se ljutiti, ali ne dajem izjave', iscijedio je Mandžukić.

Utakmice 16. kola Prve HNL:

Istra 1961 - Dinamo 0:0

Karlovac - Međimurje 2:0 (Novinić 21', Lajtman 88')

Šibenik - Croatia Sesvete 2:0 (Božić 39', Zec 84')

Cibalia -Zadar 2:0 (Lukačević 37', Jurić 61')

Zagreb - Slaven Belupo 3:3 (Krstanović 74', Piškor 85', Jefthon 90'/Posavec 16' pen, Rogulj 44', Delić 65')

Varteks - Inter 2:1 ( Smrekar 21' , Mumlek 54' pen/ Šarić 18' pen)

Lokomotiva - Rijeka 3:0 (Sopić 28', Bule 78', Pamić ag. 81')