Hajduk opet uvjerljiv: Ibričić dvaput za pobjedu 3:0

Splićani su nastavili s odličnim igrama, u 19. kolu na gostovanju je pao Inter s visokih 3:0.

Nakon što su s čak 5:0 svladali Slaven Belupo na Poljudu u prošlom kolu, Splićani su potvrdu dobre forme tražili na gostovanju u Zaprešiću. I doista se čini kako će ova polusezona biti puno bolja za Splićane. Hajduk je poveo u 18. minuti pogotkom Strinića iz daljine. Na 2:0 povisio je Ibričić nakon odlične povratne lopte Anasa Sharbinija u 60. minuti. Konačnih 3:0 također je djelo Ibričića koji je sjajno naciljao mrežu nemoćnog Delača. Ovom pobjedom Hajduk je preskočio Karlovac na ljestvici, te je sada četvrti.

Karlovčani su pak ispustili pobjedu u posljednjoj minuti susreta u Zadru, nakon što je Santini domaćima donio bod iz jedanaesterca. Karlovac je vodio od 44. minute pogotkom Jerneića.

Istra je stigla do važne pobjede u borbi za ostanak. U drugom poluvremenu srušen je Varteks pogocima Anđelkovića i Šehića. Cibalia i Šibenik osvojili su po bod u Rijeci i Koprivnici, ali su i dalje ostali na 2. i 3. mjestu ljestvice. Vinkovčani su poveli već u 13. minuti preko Malčića, ali je bod Rijeci spasio Sandi Križman u 73. minuti.

Najzanimljiviju utakmicu odigrali su Slaven i Šibenik. Pogotkom Alispahića u 18. minuti Šibenčani su poveli, da bi Delić u 41. vratio stvari na početak. No, Ermin Zec zabija za novo vodstvo Šibenika već u 44. minuti da bi samo minutu kasnije Rogulj ponovno izjednačio. U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao te je ostalo 2:2.

U dvoboju zagrebačkih klubova Lokomotiva je pogotkom Bule u 15. minuti slavila protiv Zagreba 1:0. Croatia Sesvete je napokon pobijedila, s 2:1 Sesvećani su pobijedili Međimurje. Ovo im je tek druga pobjeda u 19. kola, imaju tek 10 bodova, pretposljednji Zagreb ima pet bodova više.

Osijek i Dinamo igraju večeras od 20.15h a tekstualni prijenos možete pratiti na našem portalu Dnevnik.hr.