VIDEO Špaco: Hajduk ne može dobivati ovakve pljuske!

Nogometaši Lokomotive napravili su podvig i na Maksimiru svladali splitski Hajduk s 2:1.

Zagrebačka Lokomotiva s 2:1 je svladala Splićane i tako se približila Hajduku na ljestvici na samo bod razlike. Lokosi su poveli već u 9. minuti nakon nevjerojatnog autogola Rubila. Havojić je pokušao ući u kazneni prostor Hajduka a Rubil je izbio loptu ispred njega, ali u vlastitu mrežu! No, već u 16. minuti mladi Vukušić vratio je Hajduk u igru nakon asistencije Tomasova. Iako je Hajduk igrao bolje u prvom dijelu domaći su otišli na poluvrijeme s prednošću. Havojić je sjajno uštopao jednu loptu a Strinić ga ruši dva metra unutar šesnaesterca.

Najstrožu kaznu sigurno je izveo Nino Bule za 2:1. Splićani su u nastavku pokušali doći do izjednačenja. Najbliži je bio kapetan Andrić koji je potegnuo iz daljine u 65. minuti ali je Kelava uz pomoć vratnice uspio sačuvati gol Lokomotive. Završilo je 2:1, Hajduk je ponovno pao na peto mjesto ljestvice, a Lokomotiva mu je sada došla na samo bod zaostatka. Svakako Hajdukova loša najava prve utakmice polufinala Kupa protiv Dinama u srijedu.

Današnjim utakmicama najviše je profitirao Šibenik koji je odnio puni plijen iz Rijeke. U utakmici s malo prigoda tri boda gostima donio je Alispahić u 45. minuti. Šibenčani su ovom pobjedom ponovno na trećem mjestu ljestvice.  Cibalia je pak odigrala 1:1 s Varteksom u Varaždinu, poveli su Vinkovčane u 44. minuti pogotkom Grgića ali je samo minutu kasnije Mumlek iz jedanaesterca osigurao bod Varaždincima.

Osječani su nastavili s blijedim predstavama u nastavku prvenstva. S najslabijom momčadi HNL-a Croatijom iz Sesveta odigrali su bez golova 0:0, i tako propustili priliku da se bodovno izjednače s Hajdukom na ljestvici. Zato su Zadrani pobjedom 2:0 nad Međimurjem napravili još jedan dobar korak u borbi za opstanak.