Hajduk neuvjerljivo do pobjede, Rijeka - Varteks 3:3

Završeno je pet utakmica 17. kola HNL-a. Najuzbudljivije je bilo na Kantridi gdje je 'palo' 6 pogodaka.

Najefikasniji u današnjih pet utakmica bili su Rijeka i Varteks koji su na Kantridi odigrali 3:3. Rijeka je već u 15 minuti vodila sa 2:0 pogocima Đalovića, no prvo Punčec smanjuje na 2:1 na asistenciju Mumleka, a u 39. minuti stvari na početak sjajnim slobodnjakom vraća Mumlek. No, na poluvrijeme Rijeka ipak odlazi s prednošću, za 3:2 zabio je Križman. Bod Varaždincima donio je Škvorc u 83. minuti, nakon velike pogreške domaće obrane.

Hajduk će na zimsku stanku otići s neuvjerljivom pobjedom protiv Zadra. Već u 2. minuti Hajduk je poveo, Skočibušić je u skoku prevario svog vratara i zabio autogol. Iako je Hajduk imao inicijativu nije stvorio neke ozbiljnije prigode u prvom poluvremenu. U nastavku Čop u 68. minuti glavom zabija za 2:0. Zadrani ipak smanjuju već tri minute poslije, slobodni udarac izveo je Mršić, a Subašić je loše reagirao i lopta se od stative odbila u mrežu Hajduka. Završilo je 2:1, ali treba naglasiti, vrlo loše drugo poluvrijeme Splićana.

Slaven Belupo i Cibalia odigrali su miroljubivih 1:1. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena prednost domaćima donio je Mađar Csizmadia, no već početkom drugog poluvremena Cibalia izjednačuje preko Tomića. S ovim bodom Cibalia se bodovno poravnala s Šibenikom koji večeras gostuje u Osijeku.

Lokomotiva je pobjedom 2:1 protiv Istre skočila na 8. mjesto ljestvice ispred Rijeke, a goste ostavila na pretposljednjem mjestu ljestvice. Istra je čak i povela, ali su Lokosi do poluvremena preokrenuli rezultat. Karlovčani nisu imali težak posao protiv Sesvećana, laganih gostujućih 3:0 dovelo je Karlovčane na trenutno visoko četvrto mjesto ljestvice.

Rezultati:

Lokomotiva - Istra 1961       2:1 (Puljić 9, Peko 39/ Roce 7)
Rijeka - Varteks                     3:3 (Đalović 10, 15, Križman 43/ Punčec 22, Mumlek 38, Škvorc 83)
Slaven Belupo – Cibalia      1:1 (Csizmadia 45+2/Tomić 47)
Zadar - Hajduk                       1:2 (Mršić 71/Jonjić 2, ag, Čop 68)
Croatia Sesvete - Karlovac  0:3 (Jerneić 4, Karabatić 28, Z. Pamić 57 pen)