'Špaco' slavi: Hajduk napunio mrežu Slavena do vrha!

Nakon poduže zimske stanke, Hajduk se na idealan način vratio utakmicama HNL-a...

Hajduk je na najbolji mogući način startao u proljetnom dijelu HNL-a. Visokom pobjedom na domaćem terenu protiv Slaven Belupa debitirao je novi trener Stanko Poklepović i tako najavio da će se Splićani zasigurno boriti za drugo mjesto u ligi do kraja prvenstva.

Bio je to dvoboj 'mačke i miša'. Hajduk je dominirao od prve do posljednje minute, no u prvom poluvremenu nisu splitski nogometaši uspjevali zabiti, a i Slaven je imao nekoliko izglednih prilika. Međutim, u nastavku potpuna katastrofa Koprivničina: prvo su ih fantastičnim golovima načeli Andrić i Tomasov, da bi zatim Vukušić iskoristio jednu pogrešku Rodića, a Strinić se prošetao obranom Belupa. Rumunj Černat zaokružio je pobjedu na visokih 5:0 u 82. minuti.

'Čestitam svima, moja momčad je odigrala disciplinirano od početka do kraja, s time da smo u prvom poluvremenu ostali bez pogotka. Bilo je i nekih propusta u našoj igri, izostala je realizacija, ali nemam primjedbi na disciplinu djelovanja. Postigli smo pet golova a njegovo visočanstvo rezultat ruši sve što je bilo protiv načina našeg djelovanja i rada,' izjavio je ponosni Poklepović nakon susreta.

Hajduk s ovakvim igrama ima jako dobru priliku uhvatiti drugo mjesto u ligi, a do prvog će teško jer zaostaje za Dinamom 11 bodova. Slaven pak teško da može ostati u gornjem domu, uz ovako lošu obranu.

Tijek utakmice:

Kraj - Hajduk je upisao uvjerljivu pobjedu i najavio pohod na drugo mjesto HNL-a. Slaven pak ovakvom igrom neće daleko stići

89. minuta - Ahmad Sharbini izašao sam na Rodića i promašio cijeli gol!

82. minuta - goool za Hajduk! Černat je izašao sam pred Rodića i bez ikakvih problema poentirao. Katastrofa Belupa!

73. minuta - goool za Hajduk! Solo akciju Strnić završava preciznim udarcem u donji desni kut Rodića za uvjerljivih 4:0

67. minuta - Vojnović prijeti Subašiću iz slobodnjaka, ali lopta odlazi preko gola

64. minuta - gool za Hajduk! Katastrofalna reakcija Rodića, kojem je ispala lopta nakon jednog ubacivanja u pet metara. Blizu je bio Ante Vukušić, i mladi napadač s lakoćom je poentirao

60. minuta - Hajduk nakon uvjerljivog vodstva i dalje dominira na terenu, Dalić pokušava ubacivanje Mujanovića nešto promijeniti, ali bit će to teško

55. minuta - goool za Hajduk! Tomasov iz slobodnog udarca fenomenalno pogađa u bliži kut Rodića za 2:0 i vjerojatno rješenje utakmice

49. minuta - gool za Hajduk! Splićani vode nakon što je povratnu loptu Srđan Andrić silovitim udarcem pospremio u mrežu Rodića! Sada će domaćima biti puno lakše igrati

Poluvrijeme - blijedih 45 minuta na Poljudu. Hajduk je imao više prilika, ali dobre je šanse ima i Slaven. U nastavku utakmice Splićani će morati igrati puno agresivnije, i preciznije..

38. minuta - Kokalović! Glavom puca iz blizine nakon prekida, ali Subašić brani u velikom stilu

36. minuta - Tomasov koristi krivu procjenu Marasa, izlazi sam pred gol, puca i promašuje

35. minuta - Hajduk komplicira. Pokušavaju se Splićani ušetati u gol Slavena poput Arsenala, a nisu to igrači iste klase

25. minuta - Vukušić promašuje zicera! Strinić mu je nabacio, no napadač Hajduka iz blizine, pod pritiskom braniča, ne uspjeva ugurati loptu u mrežu

21. minuta - Posavec prijeti golu Splićana iz slobodnjaka, Subašić odlično brani

20. minuta - igra se razvodnila, momčadi teško povezuju tri točna dodavanja

12. minuta - Anas Sharbini! Šutina s 20 metara, malo iznad vratnice

10. minuta - Vukušić se izborio za poziciju za šut, žestoko opalio, dva metra iznad gola. Hajduk dominira na terenu, ali bez udaraca u okvir

4. minuta - Tomasov je našao prostora u kaznenom prostoru, pucao oštro, ali preko gola

1. minuta - dvoboj je počeo, Hajduk krenuo agresivno

Nakon turbulentnih posljednjih tjedana u Splitu, u kojima je Hajduk izgubio talijanskog trenera Reju, HNL se nastavlja, i u 18. kolu na Poljudu igraju Hajduk i Slaven Belupo, sedma i šesta momčad prvenstva. Novoj 'bilom' treneru Stanku Poklepoviću ova je utakmica debi...

Sastav Hajduka: Subašić - Strinić, J. Buljat, Maloča, Rubil - Skoko, Andrić - An. Sharbini, Ibričić, Tomasov - Vukušić

Sastav Slavena: Rodić - Maras, Rogulj, Kokalović, Marčić - Nynkeu - Čaval, Posavec, Vojnović, Purić - Tepurić