15 tisuća gledatelja vidjelo je nevjerojatnu utakmicu na Poljudu u kojoj je Hajduk dva puta vodio s dva razlike...

Hajduk i HSV odigrali su utakmicu s pregršt prilika, u kojoj su obrane bile najslabiji dio obiju momčadi. Završilo je s miroljubivih 3:3, iako je po viđenom na terenu moglo biti i duplo više golova. Hajduk je poveo već u 3. minuti, Ibričić je oduzeo jednu loptu 25 metara od gola, predriblao jednog igrača HSV-a te sjajno pogodio kut Rostovog gola. Samo pet minuta kasnije Hajduk je poveo 2:0, nakon kontre Sharbini je ubacio oštru loptu na pet metara, a Rozehnal je ugurao u vlastitu mrežu.

U igri bez obrana HSV je smanjio na 2:1 u 26. minuti, obrana Hajduka je ispala misleći da je zaleđe, van Nistelrooy je utrčao iz drugog plana, loše pucao, ali je lopta došla do Pitriope koji smanjuje rezultat. Isti igrač u 37. minuti ruši Oremuša u kaznenom prostoru a Ibričić je siguran iz penala pogotkom 'a la panenka'.

Golove s utakmice pogledajte na Gol.hr!

Do poluvremena je HSV ponovno smanjio, za 3:2 zabio je Petrić iz penala, Maloča je srušio sveprisutnog Pitriopu. U nastavku je tempo igre dosta pao, što je HSV bolje iskoristio. Prvo je u 52. Guerrero pogodio vratnicu, a konačnih 3:3 postavlja Tesche, koji je dobro reagirao na ubačaj iz kornera u 73. minuti. Obje momčadi su do kraja još mogle jednom zabiti ali ostalo je 3:3.

Splićani su pokazali da se i protiv jedne jake momčadi kao što je HSV mogu ravnopravno nositi, napad je igrao sjajno, ali obrana je odigrala ispod razine. Ipak, očito je bilo da se igralo bez puno prekršaja i grubosti pa i u tome treba tražiti razloge ovoliko puno šansi i golova s obje strane.

Prijateljska utakmica:

Hajduk - HSV 3:3 (Ibričić 3, 37 pen, Rozehnal ag 8'/Pitriopa 26, Petrić 41, Tesche 73)

Sastavi:

Hajduk: Subašić - Strinić, J. Buljat, Maloča, M. Buljat - Andrić, M. Ljubičić, An. Sharbini, Ibričić, Oremuš - Čop.

HSV: Rost - Tesche, Rozehnal, Bešić, Benjamin - Ze Roberto, Jarolim - Pitriopa, Guerrero, Petrić, Van Nistelrooy.

Tijek utamice:

KRAJ 3:3

80' - UUUUHHHH - Tri velike prigode za Hajduk u istoj minuti, prvo je Ibričićev udarac Rost obrani nogom, lopta se odbila do Strinića koji puca oštro a Rost opet brani. U nastavku akcije Čop je nakon ubačaja promašio zicer s nekoliko metara.

78' - Velika šansa za HSV, Pitriopa se neometan ušetao u kazneni prostor dok ga je obrana Hajduka pratila ali ne i ušla u duel, na sreću promašio je cijeli gol, a publika je počela zviždati na trenutak igračima Hajduka.

73' - GOOOOOOL - Nažalost šuplja Hajdukova obrana nije na razini zadatka cijelu utakmicu, sada je nakon ubačaja iz kornera Tesche neometan nogom spremio loptu u mrežu.

72' - OOOHHHH - Čop je sada puno bolje pucao glavom, nabacio je Ibričić, a lopta je prošla tik pokraj vratnice.

67' - Nakon dugo vremena nova prilika, Tomasov koji je zamijenio Oremuša odlično je nabacio, ali je Čop iz dobre pozicije loše pucao glavom. Sada je izašao iz igre van Nistelrooy a Torcida ga je počastila velikim pljeskom.

52' - OOOHHHH - Guerrero je sada dobro reagirao na povratnu loptu, prevario Subašića, ali gol je spriječila vratnica.

51' - Sjajna rola Ibričića, u kaznenom prostoru HSV-a, prebacio je loptu s desne na lijevu nogu, pucao a lopta je otišla pola metra iznad grede.

49' - Krenulo je 2. poluvrijeme, 'nevjerojatno' ali još nema pogodaka u nastavku. Tesche je sada pokušao iz daljine ali lak posao za Subašića.

Kraj 1. poluvremena (3:2)

44' - Sada je Ze Roberto sam primio loptu u kaznenom prostoru Hajduka, no oklijevao je s pucanjem, te je na kraju pokušao dodati loptu, no Maloča ju je izbio u korner.

41' - GOOOOOOOL - Nastavlja se golijada na Poljudu, Maloča je srušio Pitroipu u kaznenom prostoru, a Petrić sigurno zabio iz penala za 3:2.

39' - OOOOHHHH - Sada je Sharbini neuhvatljivo krenuo u kontru, te izašao pred Rosta, nažalost malo iskosa, pa mu je vratar HSV-a obranio udarac nogom.

36' - GOOOOOOL - Oremuš je protutnjao desnim bokom, predriblao Pitriopu u kaznenom prostoru, ali ga je Pitriopa srušio s leđa. Penal je zabio Ibričić u stilu Panenke!

26' - GOOOOOOOL - HSV je smanjio na 2:1, obrana Hajduka je zaspala, misleći da će sudac svirati zaleđe, no van Nistelrooy je utrčao u kazneni prostor, loše pucao, ali je Pitriopa pospremio loptu u mrežu.

23' - OOOOHHHH - Sada je Ibričić pucao s 20-ak metara, lopta se od nekog odbila, promijenila smjer, a Rost je jedva nogom spasio gol.

18' - OOOOHHH - Sada je Sharbini vanjskom stranom noge umjesto nabačaja zamalo lobao Rosta, ali je prečka spasila HSV od potpune sramote.

15' - UHHHH - Velika pogreška suca, van Nistelrooy je sjajno ubacio loptu u peterac a Guerrero je očito pokošen prije realizacije, ali sudac nije svirao penal, ostaje 2:0.

8' - GOOOOOOOOL 2:0 - Nevjerojatno ali Hajduk je već poveo 2:0, sada je sijevnula kontra, Sharbini je uletio u kazneni prostor HSV-a, dao oštru povratnu loptu a Rozehnal je ugurao u vlastitu mrežu!

3' - GOOOOOOOOL - Ibričić je sjajno oduzeo loptu 20 metara od gola, prošao jednog igrača te s vrha šesnaesterca sjajno pogodio uz stativu za vodstvo Hajduka 1:0!

Na Poljudu se okupilo oko 12 tisuća gledatelja...