Mladen Petrić zabio je dva pogotka u pobjedi HSV-a 3-1 protiv Standarda, a drugi gol je pravo remek-djelo…

HSV je na krilima našeg Mladena Petrića izborio polufinale Europske lige. Hrvatski reprezentativac bio je najbolji igrač utakmice u koju je ugradio i dva pogotka. Mrežu domaćina načeo je u 20. minuti nakon fenomenalne asistencije Ze Roberta. No, Standard se uspio vratiti u utakmicu već nakon 13 minuta, a domaćim igračima je bio potreban još jedan pogodak kako bi izjednačili rezultat iz Hamburga.

Međutim, tada na scenu stupa Petrić koji dvije minute nakon izjednačenja zabija briljantan gol škaricama. Stvarno čudesan potez koji spada među najljepše pogotke ove sezone u Europskoj ligi. HSV je do kraja susreta uspio zabiti još jedan pogodak i plasirati se među četiri najbolje ekipe u ovom natjecanju.

U preostalim dvobojima, Liverpool je nadigrao Benficu i slavio sa 4:1 na svom Anfieldu. Redsi su od početka krenuli agresivno, ne dopuštajući Portugalcima da razviju svoju igru. No, igrači Benfice dobro su stajali na terenu sve do 27. minute kada je Dirk Kuyt doveo domaćina u vodstvo. Tada je susret krenuo u jednom smjeru, a Liverpool je s još dva pogotka imao visokih 3:0 sve do 70. minute.

No, jednom neopreznom reakcijom kapetana Gerrarda Benfica je dobila slobodan udarac na nekih 16-17 metara, a Cardozo je uspio prevariti živi zid i uzdrmati slavljeničku atmosferu na Anfieldu. Doduše, vjera gostiju u preokret trajala je svega nekoliko minuta, jer je Torres svojim drugim pogotkom stavio točku na 'i'. Liverpool je ovim rezultatom osigurao polufinale.

U druge dvije utakmice bolje su prošli gosti. Fulham je iznenadio Wolfsburg već u prvoj minuti, a domaćin se do kraja utakmice nije oporavio te je završilo 1:0 za londonski sastav. Iako su u prvom susretu odigrali pravu golijadu, u uzvratu između Atletica i Valencije nije bilo pogodaka, te je Atletico ovim rezultatom prošao dalje zbog dva gola u gostima.

Uzvratne utakmice četvrtfinala Europske lige:

Wolfsburg – Fulham 0:1 (Zamora 1') (1:2)

Standard – HSV 1:3 (De Camargo 33' / Petrić 20', 35', Guerrero 90'+4) (1:2)

Liverpool – Benfica 4:1 (Kuyt 27', Lucas 34', Torres 59', 82' / Cardozo 70') (1:2)

Atletico Madrid – Valencia 0:0 (2:2)