Mandžukić donio tri boda Dinamu u Osijeku

U posljednjoj utakmici 19. kola 1.HNL, Dinamo je u Gradskom vrtu pobijedio Osijek s minimalnih 1:0.

Dinamo nastavlja sa svojim pohodom na naslov prvaka. Na neugodnom gostovanju u Osijeku Modri su slavili s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Mario Mandžukić već u 3. minuti susreta. Neoprezna osječka obrana propustila je jednu dubinsku loptu, Mandžukić je izbjegao zaleđe i mirno priveo akciju kraju. Najbolju priliku za izjednačenje Osijek je imao u 37. minuti. Barišić je prebacio loptu na desnu stranu do Šorše koji je neometan pucao sa 20-ak metara, lopta je pogodila prečku, odbila se do Miličevića koji glavom ne pogađa okvir gola.

U nastavku, točnije u 55. minuti Osijek je ponovno imao dobru priliku ali je Butina sjajnom paradom obranio svoja vrata. Nakon toga igra se malo umrtvila, nije bilo izrazitih prigoda, iako je Nikšić da je bio spremniji jednu loptu mogao glavom pospremiti u mrežu. Ovako Dinamo četvrti put zaredom nosi puni plijen iz Osijeka, te i dalje drži razmak od osam bodova za drugoplasiranom Cibalijom. Osijek je pak ostao na 6. mjestu na ljestvici.

Sastavi:

Osijek: Kardum - Ibriks,Vida, Pranjić, Stojkić - Šorša, Kurtović, Vidaković - Jugović - Miličević, Barišić.

Dinamo: Butina - Vrsaljko, Kovač, Cufre, Ibanez - Tomečak, Vrdoljak, Badelj, Sammir - Mandžukić, Kramarić.

Tijek utakmice:

88' - Dugo nije bilo opasnih situacija, napokon jedna dobra akcija Osječana, Ibriks je poslao dugu loptu do Pranjića koji nespretno puca ravno u ruke Butini.

68' - Odličnu priliku propustio je Nikšić koji je prije nekoliko minuta ušao, jedna nabačena lopta preskočila je obrambene igrače Dinama, no Nikšić se nije nadao te je loše zahvatio loptu glavom.

55' - OOOOHHHHHH - Kakva prilika za Osijek, Miličević je sjajno pucao, ali je Butina paradom uspio obraniti svoja vrata.

50' - Mladi Vrsaljko sjajno je ubacio u sredinu ali Kramarić je lošije zahvatio loptu koja odlazi daleko od vratnice.

48' - Dinamo je dobro krenuo i u drugi dio, Badelj je pucao s nekih 20 metara, ali previše po sredini.

(Kraj 1. poluvremena)

41' - OOOHHHH - Miličević je sada bio sebičan, imao je slobodnog suigrača ali odlučio se za udarac s 16-metara, lopta je otišla nekoliko metara od gola.

40' - Osječani sada pritišću Dinamo, novi udarac s 20-ak metara ipak nije ozbiljnije zaprijetio Butini.

37' - OOOHHHHH - Najbolja prilika Osijeka do sada. S lijeve strane lopta je brzo prebačena na desnu do Šorše koji je ostavljen sam na nekih 20 metara od gola, opalio je iz prve, pogodio gredu, a u nastavku Miličević glavom nije uspio ugurati loptu u mrežu.

27' - Mandžukić je zamalo ponovno zabio, lopta mu se odbila na vrh šesnaesterca, lijepo je primirio, ali je lopta otišlo 20-ak centimetara pokraj vratnice.

20' - OOOHHHHH - Najbolja prilika za Osijek, Vidaković je primio loptu na pet metara od gola, sjajno se okrenuo ali mu je mlaki udarac otišao pored vratnice...

16' - OOOHHHH - Moglo je biti vatreno po Dinamo, Miličević i Butina zaletjeli su se prema jednoj lopti, doslovno u isti tren su obojica dirali loptu, a Miličević je nakon toga pao preko Butine. Sudac je na kraju dosvirao visoko podignutu nogu Miličeviću, mada smo dojma da je trebao pustiti igru.

12' - Ležernost Butine zamalo je stajala Dinamo primljenog pogotka. Išao je ispucati loptu ali je pogodio ravno u Barišića, no lopta se srećom po njega odbila u gol aut.

8' - Velika pogreška linijskog suca, Miličević je krenuo sam prema vratima Dinama, ali je sudac podignuo zastavicu zbog zaleđa, kojeg nije bilo.

3' - GOOOOOOLLLL - Mandžukić je zabio već nakon 120 sekundi igre! Jedna dubinska lopta prošla je cijelu obranu Osijeka, Mandžukić je izbjegao zaleđe i mirno ispod noge Kardumu zabio za rano vodstvo gostiju.