Nogomet
SPORTOVI
Nogomet

VIDEO: Messi dotukao Valladolid, Barca obranila titulu!

Nogometaši Barcelone obranili su naslov prvaka Španjolske nakon što su u zadnjem kolu Primere svladali na domaćem terenu Valladolid rezultatom 4-0.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Nije šesterostruka kruna kao prošle sezone, no Barca je ponovo dokazala da je najbolja momčad u Španjolskoj. Uspješno su Guardioline zvijezde obranile naslov prvaka, s ukupno 99 skupljenih bodova te dvije pobjede protiv Reala u međusobnim okršajima. 

Za potvrdu naslova Barceloni je u posljednjem kolu trebala pobjeda protiv davljenika Valladolida na Camp Nouu, i to je ostvarila s lakoćom. Valladolid, koji je tražio zadnju slamku spasa za ostanak u Primeri, bolje je u nedjelju krenuo u utakmicu, ali njegova je dominacija trajala svega 15-ak minuta nakon čega je Barça postavila stvari na svoje mjesto. Nakon Pedrova je ubacivanja u 27. minuti Luis Prieto ugurao loptu u vlastitu mrežu i bio je to početak kraja za momčad Javiera Clementea.

Samo četiri minute kasnije Pedro je sam povećao rezultat na 2-0, da bi drugo poluvrijeme bilo rezervirano za najboljeg nogometaša svijeta Lionela Messija. Argentinski je genijalac s dva pogotka došao do brojke od 34 gola u ovom prvenstvu čime je izjednačio klupski rekord koji je 1997. postavio Brazilac Ronaldo. Izjednačio se Messi s Ronaldom i po ukupnom broju pogodaka u jednoj sezoni (47), ali treba reći da je Brazilac to napravio u 49 utakmica, a Argentinac u 53.

Katalonski div završio prvenstvo s rekordnih 99 bodova, odnosno tri boda više od najvećeg suparnika, osvojivši jubilarni 20. naslov španjolskog prvaka. Guardiolina je momčad tako spasila sezonu nakon ispadanja u Ligi prvaka i Kupu kralja. Nikakvog, pak, spasa nije bilo za Real koji je drugu sezonu zaredom ostao bez ijednog trofeja, a posebno je to bolno kad se podsjetimo da je predsjednik Florentino Perez prošlo ljeto na pojačanja potrošio više od 250 milijuna eura.

U zadnjem kolu u Malagi Real je odigrao tek 1-1 s domaćima. Povela je Malaga golom Dude, izravnao je Van der Vaart za Real u 48. minuti.

Iz Primere ispadaju Valladolid, Tenerife i Xerez. Barcelona, Real i Valencia osigurali su izravan plasman u Ligu prvaka, Sevilla će u kvalifikacije, dok će iz prvenstva u Europa ligu Mallorca i Getafe

Primera, 38. kolo: 

Barcelona - Valladolid 4-0 (Luis Prieto 27 -ag, Pedro 31, Messi 62, 76)

Malaga - Real Madrid 1-1 (Duda 9 / Van der Vaart 48)

Racing Santander - Sporting Gijon 2-0 (Tchite 35, 55)

Valencia - Tenerife 1-0 (Alexis 90)

Osasuna - Xerez 1-1 (Dady 55 / Antonito 61)

 

Još brže do sportskih vijesti i prijenosa. Preuzmi
DNEVNIK.hr aplikaciju

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍