messijeva 14. vratnica

Barca zabila četiri, a mogla je dvostruko više: Trpali Paulinho i Suarez, Messi promašivao!

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 16. kolu Primere na Nou Campu Deportivo s 4-0 i opet imaju prednost od šest bodova u odnosu na pratitelje.

Slavlje Barcelone (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Golove su za Barcu postigli Luis Suarez (29, 47), Paulinho (41, 75), ali je utakmica protekla u znaku promašaja Lea Messija. Messi je pogodio dvije vratnice (ukupno 14 ove sezone), jednu gredu, imao je još tri čiste prilike, a u 69. minuti mu je vratar Ruben Ramirez obranio i penal.

Vratnicu su zastresli i Suarez i Jordi Alba, a Urugvajcu je u 45. minuti poništen regularni gol tako da je momčad iz La Corune glatko mogla izgubiti is dvocifrenim rezultatom.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu na poziciji zadnjeg veznog.

Barcelona vodi s 42 bodova, drugi je Atletico s 36, a treća Valencia s 34 boda. Real Madrid ima 31 bod i utakmicu manje, a u sljedećem kolu je na programu El Clasico jer Barca dolazi na Bernabeu. Deportivo je na rubu opasne zone, 17. je s 15 bodova.