Vani je oblačno i hladno, ali očekuje se poboljšanje vremena u nastavku tjedna. Ali za sunce ljubiteljima Supersport HNL-a pobrinut će se nova epizoda podcasta Utakmicu po utakmicu.
Za početak su dobili odgovore na sva tekuća pitanja iz 22. kola SHNL-a, pa standardno šaku razgovora o svakoj utakmici iz protekle etape domaće nogometne utrke za naslov prvaka.
A što se same analize kola utakmicu po utakmicu tiče, prvi je na meniju bio derbi susret proteklog kola, onaj između Osijeka i Rijeke. Otvorili su s gostima koji su uzeli važna tri boda i imaju priliku s pobjedom u derbiju s Dinamom sljedeće kolo otići na plus sedam Modrima.
Rijeka all in, Coppitelli out
Najviše komplimenata za pobjedu na Opus Areni išlo je na račun Radeljiću, koji trenutačno daje najveću energiju u čvrstoću aktualnom lideru SHNL-a. Vladu Bobana oduševio je nastup Riječana u Osijeku, podsjetili su na jesensku Rijeku i kad zabiju dva gola te stanu u blok, smatra, treba nešto ekstra da bi ga se probilo.
Uz obranu pohvale je dobio i Duje Čop, koji je protekli vikend ispisao povijest domaće lige, a s ovom pobjedom vratio se optimizam na Rujevicu te očekuju da će u derbiju junački krenuti jer imaju sjajnu situaciju za to.
Osijeku su još u dijelu gdje su odgovarali na pitanja čitatelja zamjerili nedostatak ambicije i samokritike te dodali kako ne vjeruju da će Coppitelli preživjeti tjedan koji slijedi na klupi. U Osijeku raste nezadovoljstvo, skandira se „uprava odlazi“, a kad je vrhuška kluba pod pritiskom, ne mijenja se cijela vojska, nego general.
Pula unplugged
Analizu Istre i Hajduka započeo je komentar na situaciju, pogađate, s VAR-om, a Ivan Ljubić otkrio je da se od samog početka utakmice dalo naslutiti da bi moglo biti problema s opskrbom strujom. Red struje, red dvojbenih situacija, a njih je na tom susretu bilo nekoliko.
Jedna od njih je bilo ono potezanje Livaje na Koskiju, odnosno o Livajinom laktu u glavu krajem prvog dijela za koji je, dojma su, trebao dobiti žuti karton. Taj bi ga isključio za sljedeću utakmicu protiv Osijeka, a kako se to nije dogodilo, strahuju od toga da bi ga mogao dobiti u tom susretu. Taj će ga pak, dogodi li se, eliminirati za derbi s Dinamom, a to bi moglo naići na burne komentare navijača Hajduka.
Dinamo pod temperaturom
Dinamovu utakmicu protiv Gorice analizirali su kroz prizmu povišene temperature koja je pogodila svlačionicu Modrih, naime čak 14 igrača imali su problema sa zdravljem i uzme li se to u obzir, ova pobjeda hrvatskog prvaka, nije uopće bila loša.
Uza sve te probleme, obrana Dinama još ne izgleda dobro, Modri i dalje puno primaju, najprije protiv niželigaša Bjelovara u Kupu pa onda i protiv Gorice u prvenstvu te je to nešto na čemu bi trebalo poraditi. Probleme je na drugoj strani terena imao i novi Dinamov napadač Kanga. No prvi korak je napravio i konačno zabio poslije posta od 300 dana.
Spomenica za sve na Šubiji
Riječ, dvije dobili su i ostali, konkretno Šibenik i Lokomotiva koji su svoju utakmicu odigrali u povijesno lošim uvjetima. Tko je po onom vremenu došao na Šubićevac i odgledao tu utakmicu, zaslužuje spomenicu.
U derbiju Marija Kovačevića odigrali su Varaždin i Slaven, a spomenuti gospodin zapaprio je svojem bivšem poslodavcu i njegovi nastavljaju oduševljavati u proteklih 10-ak utakmica. Stoperski par Belupa komotno može u istu rečenicu s braničima Rijeke.
Utakmicu po utakmicu (17.02.2025.): Iduća dva tjedna su ključna