Urugvaj demonstrirao moć: Dosad najviša pobjeda na Copi, majstorija Cavanija

Jedni od favorita turnira uvjerljivo su otvorili natjecanje.

Edinson Cavani (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Urugvaj je otvorio Copa Americu visokom pobjedom 4:0 protiv Ekvadora.

Poveli su već u šestoj minuti golom Nicolasa Lodeira, a posao im je olakšao Ekvadorac Jose Quinteros, koji je u 24. minuti dobio izravni crveni karton zbog udaranja laktom.

Urugvaj je nemilosrdno iskoristio brojčanu prednost i već je do poluvremena vodio 3:0. Zabili su Edinson Cavani u 33. i Luis Suarez u 44. minuti, a posebno atraktivan bio je Cavanijev zgoditak. Loptu je nakon kornera glavom spustio Diego Godin, a Cavani je u padu škaricama zabio za 2:0.

Konačni rezultat postavio je Mina Meza, koji je u 78. minuti matirao vlastitog vratara.

Urugvaj se sada nalazi na prvom mjestu skupine C, u kojoj igraju još branitelj naslova Čile i gostujuća reprezentacija Japana.

Po kladionicama je Urugvaj treći favorit za osvajanje turnira nakon domaćeg Brazila i Argentine.