Sve su objasnili

UEFA: Dinamo ima europski trofej, ali Hajduk je prva hrvatska momčad koja je izborila UEFA-ino finale

Juniori Hajduka ispisali su povijest hrvatskog nogometa plasmanom u finale Lige prvaka mladih.

Juniori Hajduka (Foto: Vojko Basic/Cropix)

U finalu Lige prvaka mladih snage će odmjeriti juniori Hajduka i AZ Alkmaara, a tom prilikom UEFA je predstavila obje momčadi na službenoj stranici.

Ukratko su ispričali kako je izgledao njihov put do finala natjecanja, a za splitski klub izdvojili su pak dva zanimljiva detalja. Ovo im je bila 13. utakmica u Ligi prvaka mladih, a dosad nikad nisu izgubili u regularnom dijelu utakmice, odnosno tijekom 90 minuta.

Slavlje igrača Hajduka Mediji iz susjedstva oduševljeni Hajdukom: "Senzacija, nevjerojatno što su napravili. Pregazili su Milan" divider

Jedini su poraz upisali od Atletico Madrida, koji je slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca na Poljudu prošle sezone. Također, juniori Hajduka prva su hrvatska momčad koja je stigla do finala bilo kojeg UEFA-ina klupskog natjecanja:

"Dinamo je osvojio Kup velesajamskih gradova, ali taj turnir nije organizirala UEFA", objašnjava europska krovna nogometna organizacija na službenoj stranici.

Finale Lige prvaka mladih igra se u ponedjeljak, 24. travnja s početkom u 18 sati u Ženevi.

Hoće li juniori Hajduka pobijediti i AZ u finalu Lige prvaka?