Hajduk je i u uzvratu finala Kupa pobijedio Šibenik te tako osvojio svoj peti Kup u Hrvatskoj.

Nogometaši Hajduka pobjednici su ovogodišnjeg Kupa Hrvatske. Nakon 2:1 na Poljudu, Hajduk je slavio i u Šibeniku, 2:0 pogocima Vukušića i Ibričića. No, rezultat ne otkriva sjajnu igru Šibenika koji je većim dijelom utakmice bio opasnija momčad. Splićani su poveli već u 16. minuti. Ibričić i Vukušić odigrali su sjajna dva 'dupla pasa' čime su izbacili domaću obranu, a Vukušić je neometan zabio za vodstvo.

Šibenčani su minutu poslije mogli do izjednačenja ali je Zec pucao metar iznad gola. U samoj završnici prvog dijela Šibenik je imao tri dobre prilike za izjednačenje, ali Zec, odnosno Dajić nisu bili dovoljno precizni. I u nastavku je Šibenik opasno prijetio, Medvid je u 50. minuti nakon kornera pucao glavom par centimetara kraj gola.

Hajduk je dočekao svoje prilike u 75. minuti, nakon ubačaja Sharbinija Vukušić je pucao nogom ali mu je domaći vratar Blažević sjajno skinuo zicer, a u istoj minuti Vukušić je istračo sam pred golmana, no nije mu uspio pokušaj loba. Šibenčanima je u 85. minuti poništen regularan pogodak, Zec je zatresao mrežu ali sudac je svirao nepostojeće zaleđe.

Konačnih 2:0 djelo je Ibričića koji je nakon Bulatovog rušenja Ljubičića zabio gol iz jedanaesterca. Hajduk je tako nakon pet sušnih godina osvojio trofej, ovo im je peti Kup u Hrvatskoj, a posljednji Kup Splićani su osvojili 2003. godine. Šibenčanima pak ostaje žal za propuštenom prilikom, da su bili spretniji i sretniji u završnici mogli su i pbijediti Hajduk.

Šibenik: Blažević – Bulat, Vidić, Budiša, Medvid – Ademi, Husmani, Bačelić-Grgić, Bloudek – Dajić, Zec

Hajduk: Subašić – Rubil, Maloča, J. Buljat, Strinić – Oremuš, Andrić, Skoko – A. Sharbini - Ibričić, Vukušić.

Tijek utakmice:

(Kraj utakmice)

92' - GOOOOOOL - Bulat je srušio Ljubičića u kaznenom prostoru, a Ibričić je sigurno zabio za vodstvo Hajduka 2:0.

90' - Ibričić je sada izašao sam na Blaževića, ali on je kao Vukušić išao 'potkopati' loptu, pogodio je vanjski dio mreže. Igraju se četiri minute sudačke nadoknade.

89' - Zec se sada sjajno gradio u kaznenom prostoru, no nakon što je izgubio loptu pao je pokraj Rubila, tražio je penal ali nije bio u pravu, sudac mu je dao žuti karton.

85' - OOOOOHHHH - Zec je sada uspio zatresti mrežu Splićana, no linijski sudac podignuo je zastavicu, svirano je zaleđe, a snimka je pokazala da su suci pogriješili!

83' - Fuštar je sada dobro prošao u kazneni prostor gostiju ali je ubacio loptu ravno u ruke Subašiću.

75' - OOOOOOOHHHH - Dvije najveće prilike Hajduka na utakmici u istoj minuti. Sharbini je prvo sjajno ubacio na pet metara za Vukušića koji puca nogom iz prve, ali sjajni Blažević prvo brani, a nakon toga i izbija loptu ispred Vukušićeve glave. Odmah nakon toga Vukušić je istrčao sam pred Blaževića, pokušao ga 'lobati' ali je Blažević lako ukrotio taj pokušaj.

74' - OOOOOOHHHH - Sjajna akcija Šibenčana, Elez je sjajno gurnuo loptu u kazneni prostor za Zeca koji nabacuje u sredinu ali Fuštar nije mogao do lopte.

70' - Sharbini se sada dobro oslobodio braniča, pucao s 20 metara, ali ravno u Blaževića.

66' - Moglo je sada biti opasno pred šibenskim golom, ali je Blažević u posljednji tren pokupio loptu ispred Ibričića.

60' - Nakon duže vremena novi udarac prema Vratima, sada je Fuštar pokušao glavom s vrha šesnaesterca ali bez opasnosti za Subašića.

50' - OOOOOOHHHH - Najbolja prilika u nastavku, Medvid je pucao glavom nakon kornera, a loptu je otišla tek nekoliko centimetara pokraj okvira gola. Šibenčani su sada definitivno zaslužili izjednačenje...

47' - OOOOHHHH - Sada je Zec 'pobjegao' braničima, dobio loptu u for na rubu kaznenog prostora, ali pucao neprecizno.

46' - Na poluvremenu je iz igre izašao Oremuš a ušao Marin Ljubičić, a kod domaćih Dajića je zamijenio Fuštar. Šibenik je nastavio prijetiti, sada je iz kornera Ademi pucao malo iznad grede.

(Kraj poluvremena)

45'  - Nova dobra prilika Šibenčana, Bačelić - Grgić je pucao iz slobodnjaka s nekih 20 metara od gola, ali Subašić je uspio obraniti vrlo dobar udarac domaćeg igrača.

44' - OOOOOHHHH - Dobra prilika za domaće, Zec je primio loptu u kaznenom prostoru, odmah dodao do Dajića koji loše puca, lopta je otišla preko grede...

40' - OOOOOOHHH - Zec je dobio sjajnu dubinsku loptu u kontru, lopta je preskočila Maloču, ali je Zec u trku loše primirio, pa mu je Buljat izbio loptu u korner. No, iz kornera velika prilika za domaće, netko je glavom pucao a splitska obrana je nakon gužve otklonila opasnost.

38' - Andrić je sada dočekao jednu odbijenu loptu, pucao iz prve s 20-ak metara ali neprecizno.

31' - OOOOOOHHHH - Velika prilika za Hajduk, Sharbini je pretračao Bulata, ušao u 16 m, uputio sjajnu povratnu loptu ali splitski napadači nisu stigli poentirati.

24' - Nezadovoljni primljenim pogotkom domaći navijači potukli su se međusobno, te je strasti morala smiriti policija.

17' - OOOOOOHHHH - Šibenčani su mogli do ekspresnog izjednačenja, Zec je primio loptu na prsa u Hajdukovom kaznenom prostoru te pucao lijevom nogom metar iznad gola.

16' - GOOOOOOOOL - Sjajna akcija Vukušića i Ibričića, doslovno su odigrali dva dupla pasa iz prve, te je Vukušić sa 14 metara neometan pogodio gol Blaževića, lopta je ušla od stative u mrežu. Šibenik sad mora zabiti dva gola samo kako bi izborio produžetke.

12' - Sharbini je sada sjajno pronašao Vukušića koji štopa loptu 15 metara od šibenskog gola, no u posljednji trenutak obrana Šibenika blokira Vukušićev udarac.

10' - Šibenčani su sada opasno kombinirali na vrhu Hajdukovog šesnaesterca, nakon par brzih dodavanja Bačelić - Grgić je pucao, ali mlako pokraj vratiju.

8' - Zec je sada štopao loptu prsima okrenut leđima 20 metara od Hajdukovog gola, te pokušao škaricama no udarac je bio bezopasan, lopta je otišla pokraj vratnice.

6' - Zec je gurnuo loptu za Medvida, ali je Oremuš izbio loptu u korner. No, domaći su loše izveli korner, točnije htjeli su kombinirati pa su izgubili loptu.

1' - Oštro se krenulo u utakmicu, već u prvoj minuti Ibričić je u građenju lopte laktom udario Stipu Bačelića - Grgića no prošao je bez kazne.