Olić zabio u pobjedi Bayerna i proslavi titule prvaka!

Odigrano je i posljednje, 34. kolo njemačkog nogometnog prvenstva. Golovima su kraj sezone obilježila i dvojica hrvatskih igrača, Ivica Olić i Boris Vukčević...

Iako je osigurao naslov u prošlom kolu Bayern je pobjedom završio ovu sezonu u Bundesligi. U  Berlinu kod posljednjeplasirane Herthe Bavarci su slavili 3:1. Prvi je gol za bavarski sastav, svoj 11. ovosezonski zabio Ivica Olić iskosa s lijeve strane na asistenciju Arjena Robbena. Kasnije je Hertha uspjela izjednačiti preko Ramosa (u 59. minuti), ali je potom Robben svojim 16. i 17. ovosezonskim golom donio Bayernu 20. pobjedu.

Olić je igrao do 78. minute kada ga je zamijenio Miroslav Klose, dok je Danijel Pranjić ušao u igru na poluvremenu.

Osim Olića od hrvatskih se igrača u posljednjem kolu upisao i mladi 20-godišnji veznjak Hoffeheima Boris Vukčević. Zabio je rođeni Osječanin Stuttgartu u domaćem remiju 1-1 izjednačujući gol u 44. minuti glavom nakon asistencije Sejada Salihovića. Bio mu je to premijerni bundesligaški gol ove sezone. Igrao je do 79. minute, dok je Josip Šimunić u obrani Hoffenheima odigrao svih 90 minuta.

Osim Bayerna, sljedeće će sezone u Ligi prvaka igrati i Schalke koji je u posljednjem kolu remizirao kod Mainza 0-0 (Ivan Rakitić igrao svih 90 minuta), dok će trećeplasirani Werder tražiti svoj put ka najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju kroz kvalifikacije.

U Europa ligi igrat će Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund i Stuttgart, dok je HSV Mladena Petrića ostao korak kratak od izlaza u Europu budući je završio na sedmom mjestu. U posljednjem je kolu Petrićev HSV remizirao kod Werdera (1-1, Petrić 90 minuta), a za osvajanje šestog mjesta trebao je slaviti na Weserstadionu, te je istovremeno Stuttgart trebao izgubiti od Hoffenheima, ali se ništa od toga nije dogodilo.

Iz lige ispadaju Bochum i Hertha, dok će Nürnberg u razigravanje za opstanak. Nürnberg je u posljednjem kolu učinio svoj dio posla i savladao Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde s 1-0 sjajnim golom Andreasa Ottla iz slobodnog udaraca iz 88. minute, ali je istovremeno Hannover u direktonom obračunu slavio kod Bochuma s 3-0 i zadržao prednost od dva boda na posljednjem mjestu u sigurnoj zoni.

Bundesliga, 34. kolo:

Bochum – Hannover 0-3 (Bruggink 9, Hanke 24, Pinto 45)
Freiburg – Borussia Dortmund 3-1 (Idrissou 60, Cisse 70, 90 / Barrios 47)
Hertha – Bayern München 1-3 (Ramos 60, Olić 20, Robben 74, 87)
Hoffenheim – Stuttgart 1-1 (Vukčević 44 / Cacau20)
Mainz – Schalke 0-0
Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen 1-1 (Brouwers 56 / Helmes 34)
Nürnberg – Köln 1-0 (Ottl 88)
Werder – HSV 1-1 (Pizarro 58 / Van Nistelrooy 82)
Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 3-1 (Misimović 21, Riether 31, Džeko 34 / Altintop 86)