Kranjčar zabio bivšem klubu, pa nije slavio

Tottenham je pobijedio Portsmouth 2:0, a Niko je zabio drugi gol za domaćina.

Niko Kranjčar postigao je pogodak protiv svog bivšeg kluba u 41. minuti za vodstvo Tottenhama 2:0. Iz poštovanja prema bivšem klubu Niko nije slavio pogodak. Niki je to bio šesti premierligaški gol ove sezone (ima i pet asistencija).

Inače, Portsmouth su u potpunosti "torpedirali" nogometaši koji su nosili dres te momčadi. U najavi polufinala FA Cupa pogodio je i Peter Crouch, i to glavom nakon akcije koju je pokrenuo Modrić s centra, produžio uz lijevu aut-crtu do Geretha Balea, koji je centrirao do napadača engleske reprezentacije. Precizan je Crouch bio u 27. minuti, što mu je bio šesti gol u Premier ligi ove sezone. Luka Modrić odigrao je kao zadnji vezni cijeli susret koji je Vedran Ćorluka propustio zbog ozljede. Niko Kranjčar zamijenjen je u Benoitom Assou-Ekottom u 67. minuti.

Raspoloženost u napadu pokazala je momčad Chelseaja koja je na svom Stamford Bridgeu u potpunosti rezultatski posramila Aston Villu. Bilo je 7-1 uz četiri gola Franka Lamparda (dva iz jedanaesterca). Pet golova postigao je domaćin u drugom dijelu utakmice u rasponu od 57. minute do kraja dvoboja. Poraz Aston Ville dobrodošao je Tottenhamu kojem su izgledi za plasman u Ligu prvaka sve veći.

Eduardo da Silva ostao je na klupi Arsenala u utakmici na St. Andrew's stadionu na kojem su "topnici" pred sam kraj izgubili dva boda. U vodstvo je Arsenal doveo Samir Nasri udarcom izvan kaznenog prostora, da bi bod Birminghamu donio Kevin Phillips istekom osnovnog vremena. Inače, strijelac gola vrijednog boda u igru je ušao u 84. minuti.

U večernjem terminu Manchester United je sa 4:0 slavio na gostovanju kod Boltona, i tako zadržao prvo mjesto na ljestvici. Spomenimo i šesti uzastopni poraz West Hama. Zolinoj je momčadi ovaj puta presudio Stoke City, a bilo je 1-0 za gostujući sastav.

Premiership, 31. kolo:
Birmingham - Arsenal 1-1 (Phillips 90 / Nasri 81)
Chelsea - Aston Villa 7-1 (Lampard 15, 44 - 11m, 62 - 11m, 90, Malouda 57, 68, Kalou 83 / Carew 29)
Hull City - Fulham 2-0 (Bullard 16 – 11m, Fagan 48)
Tottenham – Portsmouth 2-0 (Crouch 27, Kranjčar 41)
West Ham - Stoke City 0-1 (Fuller 69)
Wolverhampton - Everton 0-0
Bolton - Manchester United 0-4 (Samuel ag 38, Berbatov 69, 78, Gibson 82)