Zagreb odnio bod na Maksimiru i odgodio proslavu naslova!

U gradskom su derbiju Igor Štimac i njegov Zagreb još jednom ove sezone 'zapaprili' Dinamu...

Peti uzastopni naslov prvaka trebao je biti proslavljen na Maksimiru u gradskom derbiju, no Zagreb predvođen Igorom Štimcem i sjajnim Davorom Vugrincem još je jednom ove sezone uzeo bodove Dinamu. Jesenas su Pjesnici slavili u Kranjčevićevoj, a na Maksimiru su uzeli bod nakon remija 1:1.

Mogli su Modri lakoćom slaviti protiv (nekadašnjeg) gradskog rivala, no za matematičku potvrdu trebalo je ipak više preciznosti kod Jurčićeve momčadi. Tek je Milan Badelj uspio zabiti nakon dvije vratnice i nekoliko promađenih prilika u drugom dijelu probuđenih  Dinamovaca, no njegov pogodak poništio je neuništivi Davor Vugrinec koji grabi prema Cvitanovićem rekordu najboljeg strijelca u povijesti HNL-a.

Modrima je sve išlo na ruku da pred pet tisuća navijača, što je odlična brojka za Dinamove utakmice, proslave i peti uzastopni naslov prvaka Hrvatske. Karlovac je razbio drugoplasiranu Cibaliju s visokih 3:0 i tako se približio na samo tri boda Vinkovčanima u tijesnoj borbi za drugo mjesto, a upravo je taj rezultat trebao Zagrepčanima za potvrdu.

Osijek je u Gradskom vrtu u 89. minuti pogotkom Barišića svladao Rijeu 1:0 i tako se približio klubovima iz gornjeg dijela ljestvice. Inter je pak ostvario vrlo važnu 1:0 pobjedu u Zadru kod izravnog konkurenta u borbi za opstanak.

U derbiju sjeverozapadne Hrvatske Međimurje i Varteks odigrali su 'nulu' u Čakovcu, a odlična Lokomotiva je još jednom pobijedila ove sezone i to fenjaraša Croatiju iz Sesveta u gostima 1:0.

U prvoj utakmici 26. kola Prve HNL odigranoj u Puli, domaća Istra je s 2:0 slavila protiv Slaven Belupa i tako došla do tri vrijedna boda u borbi za ostanak. Pogotke za 'žuto-zelene' postigli su Malijac Traore u 55. te Asim Šehić iz kaznenog udarca u 77. minuti.