Gol Slepičke dovoljan Dinamu za pobjedu u Koprivnici

Dinamo je pobjedom nad Slaven Belupom otišao na 8 bodova prednosti ispred drugoplasirane Cibalije.

U posljednjoj utakmici 21. kola prve HNL Dinamo je slavio na gostovanju u  Koprivnici kod Slaven Belupa sa 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Čeh Miroslav Slepička već u 10. minuti utakmice. Jednu ubačenu loptu Mandžukić je spustio glavom za Slepičku, koji s vrha šesnaesterca sjajno ljevicom pogađa za 1:0. Domaćin je tek u završnici stigao do ozbiljnijih prilika ali je Butina u tri navrata sjajno reagirao.

Odmah na početku nastavka Mandžukić je mogao povisiti vodstvo, ali je pucao pored vratiju. Do kraja je jedinu ozbiljniju priliku imao Badelj, koji je oteo jednu loptu 20 metara od gola domaćih, pucao ali je Pelin dobro obranio.

Nakon kiksa u prošlom kolu protiv Zadra kada su osvojili samo bod, Dinamovci su se ovom pobjedom iskupili te otišli na velikih 8 bodova prednosti ispred drugoplasirane Cibalije.

21. kolo HNL-a:

Slaven Belupo - Dinamo 0:1 (Slepička 10')

16 Croatia S. 21 2 5 14 19:50 -31     11

Sastav Dinama: Butina - Ibanez, Cufre, Kovač, Etto - Morales, Badelj, Vrdoljak, Sammir - Mandžukić, Slepička.

Sastav Slavena: Pelin, Maras, Rogulj, Kokalović, Purić - Nynkeu - Čaval, Posavec, Papa - Delić, Mujanović.

Tijek utakmice:

90' - Purić je pokušao udarcem iz daljine zaprijetiti Butini ali udarac je otišao daleko od gola...

85' - Napokon ozbiljnija prijetnja Dinama, Mandžukić je vukao po lijevo strani, driblingom namjestio loptu na šut s ruba šesnaesterca ali mu je udarac otišao metar iznad grede.

75' - U Koprivnici ništa novo, i dalje tvrda utakmica bez puno prilika, domaći pokušavaju eventualno iz prekida doći do boda.

61' - UHHHH - Badelj je oteo jednu loptu 20 metara od Slavenovog gola, ušao u kazneni prostor dobru pucao ali je Pelin nekako skrenuo njegov udarac u korner.

56'- Nakon duže vremena prilika za domaćina. Nakon kornera lopta je došla do Kokalovića koji puca visoko iznad grede.

47' - UHHHHH - Ibanez je sjajno centrirao lopta je preletjela obranu Slavena, ali je Mandžukić loše reagirao, udarac mu je otišao pokraj vratnice.

(Kraj 1. poluvremena)

45' + 2 - Butina je ponovno spašavao vrata, sjajan udarac iz daljine nekako je uspio izbiti u korner.

41' - UHHHHH - Sada je Gregurina sjajno pucao glavom, a Butina se morao jako ispružiti da bi sačuvao mrežu Modrih

39' - Dogodilo se i to, Butina je prvi put na utakmici morao intervenirati, pucao je Gregurina ali Butina nije imao težeg posla.

31' - Sudac utakmice Igor Križarić izgubio je kompas, već su se dogodila tri opasna starta, nakon čega je i zaiskrilo između igrača, no sudac ne može smiriti nervozu kod igrača obiju momčadi. Sada je Kovač startao na Papu, najmanje za žuti karton, sudac je pustio da se igra dalje uz nove proteste domaćina...

26' - Slaven još nijednom ozbiljnije nije zaprijetio Dinamu.

10' - GOOOOOOLLLL - Mandžukić je glavom pronašao Slepičku na vrhu šesnaesterca, a Čeh je mora se priznati zabio sjajan pogodak ljevicom, lopta je od stative ušla u gol.

6' - Leandro Cufre se ozlijedio te je ekspresno zamijenjen, u igru je ušao Barbarić.