Žustra utakmica

U dramatičnoj završnici Engleska osvojila Europsko prvenstvo mladih

Engleska je pobjedom nad Španjolskom postala prvak Europe do 21 godine.

Engleska U21 reprezentacija (Foto: Afp)

Nogometaši Engleske po treći put u povijesti postali su prvaci Europe u uzrastu do 21 godine pobijedivši Španjolsku s 1-0 u finalu odigranom u gruzijskom Batumiju.

Pogodak vrijedan trofeja postigao je Liverpoolov veznjak Curtis Jones u četvrtoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu. No, u junaka pobjede prometnuo se engleski vratar James Trafford koji je u devetoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice obranio kazneni udarac španjolskom kapetanu Abelu Ruizu, a potom i pokušaj Aimara Oroza koji je bio prvi na odbijenoj lopti.

Mario Pašalić Atalanta prihvatila ponudu, Pašalić odbio transfer jer ne želi ići izvan liga petice divider

Englezi su do naslova došli bez primljenog pogotka (11-0) na cijelom turniru koji je odigran u Rumunjskoj i Gruziji. To im je treći naslov u četiri odigrana finala, ali su prethodna dva osvojili prije četiri desetljeća (1982. i 1984.).

Španjolci su igrali u petom finalu na posljednjih sedam izdanja Eura U-21, a ukupno devetom u povijesti natjecanja i ostali su na pet naslova koliko ih ima i Italija. Engleska se po broju naslova izjednačila s Njemačkom.