Dalekometni udarci

Dinamo i Rijeka podijelili su bodove u 3. kolu 1. HNL na Maksimiru, a igrač utakmice bio je Issah Abbas.

U derbiju 3. kola HT Prve lige Dinamo i Rijeka podijelili su bodove na maksimirskom stadionu u Zagrebu.

Utakmica Dinama i Rijeka  je završila rezultatom 3:3, a gosti su iznenadili domaćeg vratara Dominika Livakovića neobranjivim udarcima iz daljine.

Iako je Dinamo poveo 1:0 pogotkom Perića, Rijeka je desetak minuta kasnije izjednačila nevjerojatnim pogotkom Issaha Abbasa. Ganski napadač primio je loptu na rubu šesnaesterca i opalio u suprotni kut, bilo je to neobranjivo.

Prvi pogodak Abbasa:

U 39. minuti susreta Abbas je zabio i svoj drugi pogodak na utakmici. Pogriješio je Lovro Majer u vraćanju lopte prema svojim vratima, što je iskoristio ganski napadač i gotovno identično pogodio same rašlje Livakovićevih vrata.

Drugi pogodak Abbasa:

U posljednjim minutama prvog dijela, gosti su poveli fantastičnim pogotkom Josipa Drmića. Primio je loptu na rubu šesnaesterca, a onda je iz okreta fantastično pogodio same rašlje.

Pogodak Drmića za preokret:

Do kraj utakmice, Dinamo je uspio postaviti konačnih 3:3 pogotkom Mislava Oršića. S ovim bodom, Rijeka je zauzela prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici 1. HNL.