Na korak od čuda

Dramatični londonski derbi: Bilić gubio 3:0 i skoro šokirao Tottenham

Slaven Bilić bio je blizu spektakularnog preokreta protiv Tottenhama.

U prvoj utakmici šestog kola engleskog nogometnog prvenstva aktualni viceprvak Tottenham Hotspur je kao gost svladao West Ham United Slavena Bilića sa 3:2 (2:0).

Krajem drugog poluvremena Tottenham je poveo 2:0 golovima Harryja Kanea (34, 38), Christian Eriksen (60) je u drugom dijelu povisio na 3:0, ali gosti su ipak u dramatičnoj završnici do posljednjeg trenutka strepili za pobjedu.

Povratak West Hama najavio je Javier Hernandez (65), da bi od 70. minute domaći imali igrača više jer je isključen Serge Aurier nakon drugog žutog kartona. Cheikhou Kouyate (87) je smanjio na 3:2, a u 90. minuti je Andy Carroll promašio veliku priliku za izjednačenje kada je prerano skočio na jednu loptu ubačenu iz kuta.

Pred kraj utakmice na terenu je zaiskrilo i došlo do velike svađe koja je potrajala nekoliko minuta.

Tottenham je sada treći na ljestvici sa 11 bodova, dva manje od vodećeg dvojca iz Manchestera, a jednim više od branitelja naslova Chelseaja. West Ham je 17. s četiri boda.