Spursi skinuli prokletstvo

Tottenham velikim preokretom do povijesne pobjede kod Chelseaja, pao i jedan od golova godine

U derbiju 31. kola Premielrige Tottenham je slavio kod Chelseaja s 3-1, a to je prva pobjeda Spursa na Stamford Bridgeu nakon čak 28 godina.

Dele Alli slavi gol protiv Chelseaja (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Tottenham do danas nije pobijedio Chelsea u gostima u 21. stoljeću, a niti otkad postoji Premierliga, završivši tako niz od čak 25 uzastopnih utakmica na Stamfordu bez pobjede.

Uspjeh Tottenhama je tim veći jer je izboren bez najboljeg igrača Harrya Kanea, a gosti su morali i stizati vodstvo Chelseaja nakon što je u 30. minuti zabio Morata nakon krive procjene vratara Llorisa.

Preokret je uslijedio u prvoj minuti nadoknade prvog dijela kada je Danac Eriksen postigao prekrasan pogodak iz daljine, jedan od najljepših ove sezone u Premierligi, dok je u drugom dijelu briljirao Dele Alli, koji je pogađao u 62. i 66. minuti za veliku pobjedu Tottenhama.

Tottenham je ostao na četvrtom mjestu, ali samo dva boda iza Liverpoola i četiri iza ManU-a, dok Chelsea na petoj poziciji zaostaje velikih osam bodova za Spursima i Ligom prvaka.