galebovi pali

Tottenham pobjedom otvorio Boxing Day: Lijep gol Allija za preokret

U prvoj utakmici engleskog nogometnog praznika Spursi su upisali pobjedu.

U prvoj utakmici 19. kola Premierlige Tottenham je na svom terenu s 2:1 pobijedio Brighton.

Galebovi su poveli u 37. minuti golom Adama Webstera, nakon što je 12 minuta ranije VAR poništio gol Harryju Kaneu zbog malenog zaleđa.

Međutim, u 53. minuti zaleđa nije bilo i Kane je zabio za izjednačenje. Pobjedu Spursima donio je Dele Alli lijepim lobom u 72. minuti.

gol expired Slavni njemački klub skovao plan za iskorak u vrh: Dovode zvijezdu, a žele i Kovača divider

Tottenham je ovom pobjedom privremeno skočio na peto mjesto, dok je Brighton 13.

U kasnijim utakmicama tradicionalnog Boxing Daya susreću se Aston villa - Norwich, Bournemouth - Arsenal, Chelsea - Southampton, Crystal Palace - West Ham, Everton - Burnley, Sheffield - Watford, Manchester United - Newcastle i u derbiju kola Leicester i Liverpool. U petak kolo zaključuju Manchester City i Watford.