Udinese slavi

Torino pao u sudačkoj nadoknadi, Jurić pratio utakmicu iz svečane lože

Udinese je pobijedio Torino 2:0 u 24. Serie A...

Nogometaši Udinesea s dva gola u sudačkoj nadoknadi uspjeli su u susretu 24. kola talijanskog prvenstva sa 2-0 (0-0) svladati Torino, kojega vdi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Jurić je utakmicu morao pratiti iz svečane lože te je do treće minute nadoknade u džepu imao bod po koji je, prema postavci igre, i došao. No, tada je Molina iz slobodnog udarca s nešto više od 20 metara pogodio bliži donji kut za 1-0, da bi konačni rezultat iz kaznenog udarca u sedmoj minuti nadoknade postavio Pussetto.
Josip Brekalo odigrao je čitav susret za Torino kod kojega je Marko Pjaca ostao na klupi, dok je Filip Benković ostao na klupi Udinesea.
Udinese je sada 14. sa 27 bodova, pet manje od 10. Torina.

Ranije u nedjelju Napoli se bodovno poravnao s Milanom na drugom mjestu ljestvice te se primakao vodećem Interu na samo bod zaostatka 2-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Venezije. Napoli je svoju bolju igru u Veneciji materijalizirao u 59. minuti kada je Osimhen poentirao glavom iz blizine nakon ubačaja Politana, da bi pobjedu potvrdio petagna u 10. minuti sudačke nadoknade.
Drugi Napoli sada ima 52 boda, kao i treći Milan, koji je u subotu u velikom derbiju svladao Inter sa 2-1, dok je Inter na vrhu sa 53 boda i utakmicom manje.

Venezia je uzoni ispadanja, 18. sa 18 bodova, dva manje od 17. Cagliarija koji je ranije u nedjelju iznenađujuće kao gost svladao Atalantu sa 2-1 (0-0). Oba gola za Cagliari postigao je Pereiro (50, 67), dok je za Atalantu uspješan bio Palomino (64). Hrvatski nogometaš Mario Pašalić startao je u udarnoj momčadi Atalante te je zamijenjen u 54. minuti nakon što je, kao i cijela domaća momčad do tada, bio relativno nevidljiv.

Atalanti je sve ugroženije četvrto mjesto koje vodi prema Ligi prvaka, ostala je na 43 boda, samo jednim više od petog Juventusa.