Tko će pokvariti 110. rođendan Bayerna? Mladen Petrić…

Bavarski nogometni gigant u nedjeljnom će bundesligaškom susretu 23. kola protiv HSV-a proslaviti 110. rođendan kluba...

'To je rođendanska proslava koju bi mogao pokvariti hrvatski napadač Mladen Petrić', piše tiražni njemački dnevnik Bild, aludirajući da je upravo Petrić donio HSV-u pobjedu u prvom ovosezonskom međusobnom srazu igranom 26. rujna prošle godine na HSH Nordbank Areni (1-0).

Bayern je trenutno nanizao 16 uzastopnih utakmica bez poraza (u svim natjecanjima), ali Bild piše da je i uoči prvog susreta Bayern imao seriju od pet pobjeda, koju je prekinuo Petrić.

'Mladen je jako opasan igrač. U svih 90 minuta sposoban je zabiti gol koji će odlučiti utakmicu. Moramo jako dobro paziti na njega', rekao je hrvatski napadač u redovima Bayerna Ivica Olić o svom reprezentativnom kolegi, kojem bi velika smetnja nastupu u nedjelju mogao biti udarac u gležanj zadobiven u uzvratu 1/16 finala Europa lige protiv PSV-a zbog kojeg je prijevremeno (u 77. minuti) napustio travnjak.

Sudar Bayerna i HSV-a ogled je drugoplasirane i četvrtoplasirane momčadi prvenstvene ljestvice koje razdvaja devet bodova. Zanimljivo je da je Bayern protiv Hamburžana bez pobjede u posljednje četiri utakmice igrane u Münchenu. U tom je periodu HSV upisao dvije pobjede, dok je dva puta rezultat bio neodlučen. Zadnji je put Bayern pobijedio HSV pred svojim navijačima 2005. godine.