Jedan od najpoznatijih svjetskih sudaca, Szymon Marciniak, koji je vodio uzvratnu utakmicu polufinala Lige prvaka između Intera i Barcelone, sljedeći će nastup imati na – pomalo iznenađujućem mjestu.
Tri vijesti o kojima se priča
Naime, elitni poljski sudac bit će glavni djelitelj pravde na finalu doigravanja albanskog prvenstva između Vllaznije i Egnatije, koje će se igrati 12. svibnja.
Elitni sudac na utakmici za naslov u Albaniji
Tu je vijest potvrdio Nogometni savez Albanije, a Marciniak će suditi utakmicu koja će odlučiti o naslovu prvaka u Albaniji i predstavlja veliki iskorak za albansko suđenje
Odluka da jedan od najcjenjenijih sudaca svijeta, koji je između ostalog sudio i finale Svjetskog prvenstva 2022. u Kataru, dođe suditi takvu utakmicu dio je inicijative albanske nogometne federacije za podizanje standarda suđenja i međunarodnog ugleda lige.
Marciniakov dolazak dolazi neposredno nakon kontroverzne utakmice Inter – Barcelona, u kojoj je VAR poništio penal nad Lamineom Yamalom, a njegov "milimetarski" gest postao je viralni hit na društvenim mrežama. Unatoč burnim reakcijama, njegova odluka prema pravilima bila je točna.
Ždrijeb Final Foura albanskog prvenstva:
Barcelona tvrdi da je oštećena: Španjolci bruje o ovom detalju kod gola za 3:3
Marciniakovi “milimetri” razbjesnili navijače Barcelone: Ova gesta postala je viralna
Barcelona žestoko protestira! Oglasio se i Hansi Flick o suđenju: ''Moramo se pomiriti s ovime''