Bayern veliki favorit

Poznati parovi polufinala Svjetskog klupskog prvenstva: Jedan će biti posebno neizvjestan

Za vikend se igraju polufinala, a finale je na rasporedu 11. veljače.

Nakon meksičkog Tigresa, plasman u polufinale klupskog svjetskog prvenstva koje se održava u Katru, izborili su i nogometaši egipatskog Al Ahlyja koji su pobijedili katarski Al Duhail sa 1:0.

Pitanje pobjednika razriješio je pogodak Husseina El Shahata u 30. minuti.

Al Ahly - Bayern

Afrički prvak će u polufinalu igrati protiv europskog prvaka Bayerna, a susret je na rasporedu 8. veljače.

Dan ranije igrat će prvak Južne Amerike brazilski Palmeiras protiv meksičkog Tigresa koji je u prvom susretu četvrtfinala pobijedio korejski Ulsan Hyundai sa 2:1.

Palmeiras - Tigres

U susretu između Tigresa i Ulsana sve najvažnije se dogodilo u prvom poluvremenu.

Ulsan je poveo u 24. minuti golom Kim Ki-Hee, no meksički sastav je okrenuo rezultat, a oba gola zabio je Francuz Andre-Pierre Gignac (38, 45+4-11m). Bivši napadač Marseille i Toulousea za Tigres igra od 2015. i u 246 nastupa zabio je 144 gola.

U nastavku susreta korejski sastav je pokušavao izjednačiti, ali nije uspio.