Preokret prvoligaša

SuperSport Hrvatski nogometni kup počeo ludom utakmicom: Mirisalo je na iznenađenje, a završilo 3:7

Odigrana je prva utakmica šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Prvi sudionik osmine finala SuperSport Hrvaskog nogometnog kupa je Gorica koja je u susretu šesnaestine finala kao gost pobijedila Nehaj sa 7:3.

U uzbudljivoj utakmici domaćini su u Senju u 36. minuti imali vodstvo 3:2, zadržali ga do poluvremena, ali nisu još dugo uspjeli parirati prvoligaškoj škvadri iz Velike Gorice.

U 47. minuti rezultat je izjednačen na 3:3, a sedam minuta kasnije na semaforu je zasvijetlilo 3:4.

Kod igrača Nehaja više nije bilo snage za povratak, što je Gorica iskoristila i postigla još tri pogotka za prolaz u osminu finala.

Dvostruki strijelac za Nehaj je bio Lucijan Tomac, dok je jedan pogodak postigao Prizmić. Na drugoj strani dva gola je zabio Kristijan Lovrić (jedan s bijele točke) i Josip Mitrović, dok su po gol u slavlju dodali Jurica Pršir i Matar Dieye, a jednom je i domaći igrač Svast pogodio vlastitu mrežu.

SuperSport Hrvatski nogometni kup (šesnaestina finala):

Nehaj - Gorica 3:7 (Tomac 11, 36, Prizmić 28 / Lovrić 9, 78-11m, Pršir 13, Mitrović 47, 82, Svast 54-ag, Dieye 88)