Čestitke!

Osijek na kraju sezone slavio u Varaždinu, Mierez opet zabio i kralj je strijelaca HNL-a

Osijek je sa 57 bodova osvojio četvrto mjesto i izborio nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Ramon Mierez, Anton Matković i suigrači (Foto: Vjeran Žganec Rogulja/Pixsell)

Nogometaši Osijeka su u posljednjem kolu domaćeg prvenstva na gostovanju u Varaždinu svladali istoimenog domaćina sa 2:0 i tako došli do 16. ovosezonske pobjede u HNL-u.

Pogotke za osječku momčad postigli su Ramon Mierez u 65. minuti i Domagoj Bukvić u 69. minuti.

Osijek je sa 57 bodova osvojio četvrto mjesto i izborio nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu. Varaždin je sa 42 boda zauzeo šestu poziciju među deset momčadi koje su se ove sezone natjecale u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

Varaždin u 14. minuti pogodio okvir gola

Varaždin je bio bolja momčad u prvom poluvremenu, a domaća momčad je najbliže pogotku bila u 14. minuti, kad je Luka Škaričić pogodio okvir gola.

Jedina prava prijetnja gostujuće momčadi, koju je u ovom dvoboju vodio Ivo Smoje umjesto smijenjenog Zorana Zekića, dogodila se u 27. minuti, kad je na ubačaj Darka Nejašmića Anton Matković iz dobre situacije poslao loptu preko grede.

Smoje je u 59. minuti napravio dvostruku zamjenu, ubacio u igru Renana Guedesa i Vedrana Jugovića, što se pokazalo pravim potezom, jer je brazilski branič bio asistent kod oba pogotka koja su Osječani postigli u razmaku od četiri minute.

U 65. minuti Guedes se probio po desnom boku, ubacio na osam metara od gola, gdje je domaća obrana zaboravila na Ramona Miereza, a argentinski napadač je tu situaciju iskoristio i preciznim udarcem glavom svladao nemoćnog vratara Josipa Silića.

Bio je to 19. ovosezonski Mierezov gol u prvenstvu, više ga nitko ne može stići i po drugi put u karijeri ponijet će titulu najboljeg strijelca HNL-a.

U 69. minuti Guedes je dobio loptu od Domagoja Bukvića, na sebe navukao pažnju dvojice suparničkih igrača i onda vratio loptu Bukviću koji se namjestio na 18 metara i preciznim udarcem poslao loptu u gornji desni kut gola Varaždinaca, prebacivši Silića.

Do kraja utakmice domaća momčad je izvela nekoliko obećavajućih akcija, ali je ostala bez pogotka.

Utakmicu je sudio Ante Terzić iz Podstrane.