Vratar zaplivao

Istra na Drosini srušila Osijek, Tramezzani se trijumfalno vratio u HNL

Vikend program 22. kola SuperSport HNL-a otvoren je utakmicom Istra 1961 - Osijek na stadionu Aldo Drosina u Puli.

Paolo Tramezzani (Foto: Goran Šebelić/Cropix)

Pod vodstvom novog trenera Paola Tramezzanija, nogometaši Istre 1961 u susretu su 22. kola HNL-a na svom terenu svladali Osijek sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Emanuel Ekong (43).

U dvoboju prožetm pogrešnim dodavanjima i lošim potezima jedini pogodak stigao je upravo nakon katastrofalnih obrambenih reakcija Osječana, a ne kao plod dobre akcije Puljana.

Nakon glavometa na 25-ak metara od vrata Osijeka Matej Vuk je poslao visoku loptu u kazneni prostor gostiju, tamo se Jurišić odlučio na građenje iste i čekanje svog vratara da istrči i pokupi ju, ali to je učinio vrlo loše pa mu se Ekong prikrao iza leđa i uspio uputiti udarac prema vratima. A Malenica je, pak, ostao na ničijoj zemlji i na koncu umjesto lopte boksanjem pogodio Ekonga u glavu dok je lopta ušetala u praznu mrežu.

Unatoč zaostatku, Osječani su u nastavku uspjeli zaprijetiti tek u završnici, najbolju šansu za izjednačenje imali su u 88. minuti kada je Cokaj poslao upotrebljiv ubačaj, ali Almasijev udarac glavom nije bo precizan.