hrvatska jedinica sjajna

VIDEO Fener slavio u istanbulskom derbiju, Livaković obranama izludio goste

Dominik Livaković briljirao je u pobjedi Fenerbahčea.

Dominik Livaković (Foto: Profimedia)

U derbi utakmici 34. kola turske Superlig nogometaši Fenerbahcea su, na domaćem terenu, svladali Besiktas s 2-1.

Vjerojatno ključan trenutak susreta dogodio se u 25. minuti kada je Besiktas ostao s igračem manje, isključen je tada Al Musrati. Fenerbahce je poveo nakon pola sata igre, a za 1-0 je pogodio belgijski napadač Batshuayi.

Kahveci je brojčanu prednost dodatno iskoristio u 69. minuti kada je Fenerbahce poveo 2-0 i, činilo se, zaključio susret. Gosti su s desetoricom ipak uspjeli smanjiti, u 82. minuti je Tosun pogodio za 2-1, ali pobjedu domaćina ipak nisu ugrozili.

Bayer Leverkusen Bayer u 96. minuti zabio za produljenje čudesnog niza, 46. utakmica bez poraza divider

Hrvatski reprezentativni vratar Dominik Livaković čuvao je i ovom prilikom vrata Fenerbahcea i bio je sjajan.

Time je nastavljena utrka Galatasarayja i Fenerbahcea za naslov prvaka. Četiri kola prije kraja Galatasaray ima četiri boda više. Te će dvije momčadi do kraja sezone igrati međusobno, u pretposljednjem kolu će domaćin biti Galatasaray. Na četvrtom mjestu je Besiktas koji ima čak 42 boda manje od Galatasarayja, a 38 manje od subotnjeg suparnika.