deja vu na 2010.

Prekršaj za zatvor: Čepovima kopačke skoro mu otkinuo glavu pa se čudio boji kartona!

Stravičan start za crveni karton viđen je u 1. kolu južnoameričke inačice Lige prvaka - Copi Libertadores.

Gutierrez udara Henriquea (Screenshot)

U četvrtak je odigrano čak osam utakmica 1. kola nove sezone Cope Libertadores, u kojima su ostvarene tek tri pobjede. Jednu od pobjeda, jedinu u gostima, upisao je brazilski Palmeiras, koji je slavio kod kolumbijskog Juniora s 3:0.

Razlog ovako lagane i uvjerljive pobjede na teškom gostovanju leži i u činjenici da su domaćini više od 80 minuta igrali s igračem manje nakon stravičnog prekršaja Germana Gutierreza na Brunu Henriqueu. Dogodilo se to već u 9. minuti prvog poluvremena, kada je Kolumbijac podignuo kopačku u visinu glave i čepovima u prsa udario nesretnog Henriquea.

Sudac je Gutierrezu odmah pokazao crveni karton, na koji se ovaj uhvatio za glavu i nije mogao vjerovati. Neshvatljiva reakcija Gutierreza, nakon što je njegova kopačka zamalo promašila glavu suparnika...

Henrique se brzo oporavio od ovog starta te je s dva pogotka odveo Palmeiras do pobjede.

Ovaj start Gutierreza podsjetio je na situaciju otprije gotovo osam godina, kada je Nigel De Jong, u finalu Svjetskog prvenstva između Španjolske i Nizozemske, na gotovo identičan nasrnuo na Xabija Alonsa.

Tada mu je sudac Howard Webb pokazao samo žuti karton...