Urugvajski nogometaš Mathias Acuna (32) pronađen je mrtav u hotelu u ekvadorskom gradu Ambatu.
Skončao je tragično, pišu tamošnji mediji, samo nekoliko dana po povratku iz domovine u Ekvador, gdje od lani igra za lokalni Mushuc Runu.
Igrao je svojedobno za grčke klubove Larisu i Lamiju, a prije karijere snalazio se kako je mogao radeći ako dostavljač i glazbenik. Ove sezone igrao je solidno u novom klubu, međutim sve se promijenilo proteklih nekoliko tjedana zbog optužbi za nasilje u obitelji.
Partnerica ga je optužila za obiteljsko nasilje i zato je morao na nozi nositi aparat za praćenje, koji je dobio od suda.
"To ne znači da sam kriv, sudac mi je to objasnio kao preventivnu mjeru. Takvi su zakoni ovdje zbog iskustava s prethodnim slučajevima poput mojega. No to me ne čini krivim, miran sam jer sam okružen ljudima koji me poznaju i shvaćaju kako nikad nisam naudio nikom.“
"Imam dvije kćeri i nikad ne bi udario ženu. Rodila me žena i želim da pripadnice slabijeg spola budu poštovane i zaštićene kako i priliči“, pričao je nedavno.
Njegov klub objavio je poruku sućuti njegovoj obitelji na društvenim mrežama.
Lamentamos con profunda tristeza el fallecimiento del futbolista uruguayo Mathías Acuña.
— AUF (@AUFOficial) January 4, 2025
Nuestras condolencias a sus familiares, compañeros y amigos.
QEPD pic.twitter.com/UO0Kjc872b
Ne ustručavajte se potražiti pomoć
Ako se vi ili netko vama blizak suočava s određenim psihološkim poteškoćama ili se jednostavno nalazite na životnom raskršću u potrazi da pravom odlukom, nemojte se nikad ustručavati i pitati za pomoć i razgovor. Donosimo vam nekoliko kontakata gdje možete porazgovarati s punim povjerenjem sa stručnjacima koji će vam sigurno pomoći:
Centar za krizna stanja i prevenciju suicida pri KBC-u Zagreb
Nazovite na telefon 01-2376-470 kad god vam zatreba pomoć od 0 do 24 sata, liječnici su uvijek spremni porazgovarati s vama i pomoći vam. U Centar za krizna stanja pri KBC Zagreb možete doći i bez najave i uputnice svakim danom između 8 i 20 sati.
Hrabri telefon
Ako ste maloljetno dijete ili roditelj koji se suočava s različitim odgojnim izazovima, možete se obratiti stručnjacima na Hrabrom telefonu.
Ako ste dijete ili tinejdžer nazovite na besplatni broj 116-111.
A broj Hrabrog telefona za mame i tate je 0800-0800. Linija je otvorena svakim radnim danom od 9 do 20 sati. Na Hrabrom telefonu potpuno anonimno djeca i tinejdžeri mogu i chatati, a mogu poslati i e-mail. Roditelji savjet mogu potražiti i na forumu.
Psihološki centar TESA
Psihološki centar TESA udruga je koja već 28 godina daje besplatnu psihološku pomoć i podršku zdravom razvoju građana.
Nazovite na broj: 01/48 28 888 - radnim danom od 10 do 22 sata ili im se javite mailom za savjet: psiho.pomoc@tesa.hr