'Stari dobri' Scholes odlučio veliki derbi u 93. minuti!

Derbi dva Manchestera, Cityja i Uniteda, završio je pogotkom Paula Scholesa u 93. minuti za 1-0, čime je United ostao u utrci za naslov prvaka u Premiershipu...

Došao je time Manchester na bod zaostatka od vodećeg Chelseaja, s tim da Ancelottijev sastav mora odraditi još utakmicu 35. kola. Kasnije poslijepodne gostuju kod Tottenhama.

Četvrta je ovo uzastopna ligaška pobjeda Uniteda nad Cityjem, a zanimljivo da su i u prvom dijelu sezone pobijedili golom u sudačkoj nadoknadi. Tada je za 4-3 zabio Michael Owen.

Vremešni vezni igrač (35) je postigao treći ovosezonski prvenstveni pogodak, kao i 101. za United u karijeri. Ukupno je za United u svim natjecanjima u karijeri zabio 149 pogodaka, te je od živućih igrača Uniteda bolji od njega jedino Ryan Giggs (152). Između njih se smjestio Ruud van Nistelrooy (150).

Ove subote je junak Manchester Uniteda i čovjek koji ih je zadržao u utrci s Chelseajem Paul Scholes

U 93. minuti je United povukao posljednji napad na utakmici. Francuz Evra je ubacio loptu točno oko bijele točke, u šesnaesterac domaćina, a tamo ju je dočekao potpuno sam Scholes i lijepim trzajem glavom pospremio u mrežu. Vrlo brzo nakon toga sudac je odsvirao kraj ogleda koji je tako odlučen u posljednjim sekundama.

Prije toga su i jedni i drugi sramežljivo napadali. Niti jedna od momčadi se nije potpuno otvorila i težila napadačkom nogometu makar je, kako se bližio kraj utakmice, hrabriji bio City.

U 83. minuti je lošom procjenom Van der Saar omogućio domaćim igračima šansu, no niti Vieria, niti Tevez se nisu snašli na pravi način. I prije toga je City imao nekoliko solidnih prilika, no prvenstveno Bellamy i Barry nisu reagirali na pravi način. Wayne Rooney je za goste igrao od početka do 74. minute ogleda, ali se nije previše istaknuo.

Statistički gledano bila je to podjednaka utakmica. City je imao tek četiri, a United tri udarca u okvir vratiju. Ukupno su igrači Uniteda više pucali (15-9), uz i veći posjed lopte (56-44 posto).