U derbiju 15. kola talijanske Serie A Juventus je s 2:1 svladao vodeći Inter.

Juventus je do prednosti došao u 21. minuti utakmice. Diego je izveo slobodan udarac a lopta je pogodila Felipea Mela i prevarila Julia Cesara. No, nije trebalo čekati dugo na izjednačenje. Samo 6 minuta kasnije Stankovićev centaršut odlično koristi Eto'o koji glavom vraća stvari na početak. Pobjedonosni pogodak za Juve u 59. minuti postigao je Marchisio. Prethodno je pucao Sisoko a Julio Cesar odbio je loptu do Marchisija koji nije imao težak problem zabiti, no njegov dribiling koji je prethodio golu bio je izvrstan.

U 85. minuti strijelac prvog pogotka Felipe Melo morao je iz igre zbog udaranja laktom Balotellija. Tada je nastala i gužva u kojoj je Chivu glavom pogodio Sisoka ali sudac nije isključio rumunjskog igrača. Završilo je 2:1, Juve je ovom pobjedom došao na bod Milanu koji je danas svladao Sampdoriju 3:0, te na pet bodova razlike od Intera.

Juventus - Inter 2:1 (Melo 21, Marchisio 59/Eto'o 27)

Ljestvica: Inter 35, Milan 31, Juventus 30...