Sramota Arsenala: Može li gore od ovog?

U 35. kolu Premiershipa Arsenal je na nevjerojatan način izgubio kod Wigana, iako je vodio 0-2 do 80. minute...

Arsenal više nije u igri za prvaka Engleske. S obzirom na igru i rezultat protiv 'davljenika' Wigana, nije nikad ni zaslužio biti. Topnici su na sramotan način izgubili na gostovanju kod vrlo slabog kluba, a činjenica da su vodili do 80. minute 0-2 dovoljno govori.

Topnici su poveli golom Walcotta u 42. minuti, a nakon kornera u 48. Silvestre je povećao prednost gostiju. Ali uzalud. U 80. minuti Watson je smanjio na 1-2, a onda u 89. i 90. minuti Bramble i N'Zogbia su zavili Wengera u crno i kompletirali nevjerojatan preokret.

'Mi smo griješili, a oni su znali kako to iskoristiti. Bili su oštriji od nas u završnici susreta i teško mi je to progutati, ali nogomet se igra 90 minuta. Ne moram niti naglašavati koliko me to živcira, no nastavit ćemo se boriti. Moramo. Ali, ovo nismo smjeli izgubiti,' kazao je Wenger nakon susreta.

Wiganu je ova pobjeda izuzetno bitna u borbi za opstanak, a Wenger bi trebao dobro razmisliti o svojem izboru igrača za novu sezonu. S Nicklasom Bendtnerom kao najopasnijim napadačem neće daleko stići, a Silvestre i Campbell bi morali pod hitno u penziju.

Eduardo da Silva na utakmici protiv Wigana nije bio ni na klupi.