Spursi sredili Arsenal nakon gotovo 11 godina

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na svom White Hart Laneu Arsenal s 2-1 u kvartovskom derbiju sjevernog Londona, a u sklopu 34. kola engleskog prvenstva...

Tottenham je ostvario prvu prvenstvenu pobjedu protiv Arsenala nakon gotovo 11 godina. Posljednju su proslavili 7. studenog 1999. godine, kada su također slavili s 2-1.

Od četvorice hrvatskih reprezentativaca koji igraju u dva londonska kluba, na terenu se našao samo Luka Modrić, koji je odigrao cijelu utakmicu za domaćina. U 33. minuti dobio je žuti karton zbog prekršaja nad Sagnom. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka zbog ozljeda nisu konkurirali za momčad Tottenhama, dok je Eduardo da Silva cijelu utakmicu proveo na klupi Arsenala.

Domaćini su prvi puta razgalili tribine White Hart Lanea u 10. minuti. Točnije, učinio je to 19-godišnji Danny Rose, mladac koji je igrao za engleske U17 i U19 selekcije, a sada je član U21 reprezentacije, u svom prvenstvenom debiju za Spurse. Vratar gostiju Almunia je boksao loptu izvan svog kaznenog prostora, a Rose ju je dočekao na volej s otprilike 25 metara i zabio fantastičan gol o kojem će sigurno engleski mediji puno pisati sljedećih dana.

U 47. minuti, Spursi su povećali prednost. Defoe je kompjuterski preciznom dijagonalom proigrao Balea koji se našao sam ispred Almunije, te ga bez problema svladao.

Gosti su pogodak postigli u 85. minuti. Na prizemno ubacivanje Walcotta s desne strane, reagirao je Bendtner, koji je iz blizine samo podmetnuo nogu i ugurao loptu u mrežu iz blizine.

Arsenal je imao 66 posto posjeda lopte, ali mu to na kraju baš ništa nije značilo. Treba napomenuti da je za momčad Arsenala prvi puta nakon pet mjeseci pauze zbog ozljede zaigrao i nizozemski reprezentativac Robin van Persie. Ušao je u igru u 68. minuti.

Ovim porazom su se Topnici praktički oprostili od borbe za naslov prvaka. Sada imaju 6 bodova manje od vodećeg Chelseaja, a obje momčadi do kraja imaju još samo četiri utakmice. Manchester United je između njih, na drugom mjestu, s dva boda više od Arsenala, ali i četiri zaostatka za momčadi sa Stamford Bridgea.

Tottenham je, pak, zadržao izglede za osvajanje četvrtog mjesta, kojeg trenutno drži Manchester City sa 62 boda, dok Tottenham ima jedan manje.