Još im se vrti u glavi

Spektakularni gol Ivana Santinija: Zavrtio čuvare i "rastavio" vratara

Hrvatski napadač Ivan Santini postigao je gol nakon spektakularne soloakcije.

Ivan Santini (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Lyon je na gostovanju pobijedio Caen 2:1 u 16. kolu francuskog prvenstva, no utakmicu je obilježio sjajan pogodak domaćeg napadača i hrvatskog reprezentativca Ivana Santinija.

Zadranin je postigao počasni gol u finišu utakmice. Sjajno se snašao u šesnaestercu Lyona, na malom prostoru prošao je dva gostujuća igrača, prvom je prodao lažnjak, a drugog je obišao i potom odmjerenim udarcem "rastavio" vratara Anhonyja Lopesa, koji se bacio na desnu stranu, a lopta je otišla u lijevu. U posljednjim trenucima susreta Caen je mogao izjednačiti, ali je Youssef Ait Bennasser pucao pored gola.

Santiniju je to peti gol u sezoni u petnaest nastupa, a upisao je i jednu asistenciju. Lyon je četvrti na ljestvici, a Caen sedmi.

U preostale dvije utakmice nije bilo pobjednika. Montpellier i Marseille su odigrali 1-1, baš kao i St Etienne i Nantes.

Montpellier je poveo u 29. minuti preko Giovannija Sia, a izjednačio je Florian Thauvin iz kaznenog udarca u 45. minuti. U posljednjim trenucima susreta Souleymane Camara je zabio pogodak za domaći sastav, ali je poništen zbog dvojbenog zaleđa.

U susretu između St Etiennea i Nantesa također, nije bilo pobjednika. Domaćin je poveo u 38. minuti golom Vincenta Pajota, a izjednačio je Emiliano Sala u 61. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 41 bodom, dok Lyon, Monaco i Marseille imaju po 32 boda.