blamaža jakih francuza

Mali Luksemburg zaustavio moćnu Francusku: Belgija razveselila BiH

Prvoklasnu senzaciju napravila je mala nogometna zemlja Luksemburg, koja je u gostima otkinula bod moćnoj Francuskoj...

Nogometaši Luksemburga otkinuli su veliki bod Francuskoj u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i to na njezinom travnjaku. Susret je završio s početnih 0:0, a da je bilo malo sreće za Luksemburg u fazi napada, jer su je u obrani imali na pregršt, konačni rezultat mogao je glasiti i 0:1!

30 udaraca "u ništa"

Igrala se 79. minuta kada je Rodrigues pobjegao Koscielnom i iskosa krenuo sam na Huga Llorisa. Odlično je pucao, iznenadio je vratara Tottenhama koji nije stigao reagirati, ali je njegova lopta završila na vratnici.

FRANCUSKA - LUKSEMBURG 0:0

Francuska je prema vratima suparnika uputila čak 31 udarac, od čega je osam išlo u okvir gola, no Joubert je bio nesavladiv večeras.

Kada je sudac odsvirao kraj susreta Luksemburžani su krenuli slaviti rezultat kao da su osvojili naslov svjetskih prvaka. Toliko ovoj maloj nogometnoj zemlji znači ovaj bod protiv moćne Francuske na njezinom travnjaku!

Ovim kiksom Trikolora situacija se malo zakomplicirala u skupini, jer je sada Švedska udaljena samo bod, a Nizozemska četiri uoči posljednja dva kola koja se igraju idućeg mjeseca.

Belgija prva europska reprezentacija na SP-u

Belgija je postala prva europska reprezentacija koja je izborila Svjetsko prvenstvo u Rusiji, nakon što je u Pireju slavila protiv Grčke s 2-1. Do 70. minute nije bilo golova, a tada je Vertonghen pogodio za vodstvo gostiju. Samo tri minute poslije izjednačio je Zeca, a u 75. minuti Romelu Lukaku postavlja konačnih 2-1.

GRČKA - BELGIJA 1:2

To je rezultat koji je išao na ruku Bosni i Hercegovini koja je sa 4-0 svladala Gibraltar. Dvostruki strijelac bio je Edin Džeko (35, 85), a po jedan gol su postigli su Kodro (65) i Lulić (83).

U skupini B Portugal je slavio na gostovanju u Mađarskoj sa 1-0, a gol za tri boda postigao je Andre Silva (48). Švicarska je zadržala stopostotni učinak uvjerljivom 3-0 pobjedom na gostovanju u Latviji. Seferović (9), Džemaili (55) i Rodriguez (58-11m) bili su strijelci, s time da su Švicarci promašili još jedan kazneni udarac u prvom poluvremenu, kad je neprecizan bio Džemaili.