odlazi predsjednik

Šok iz Splita: Nadzorni odbor Hajduka smijenio Lukšu Jakobušića!

Lukša Jakobušić više nije predsjednik Hajduka.

Novi dan, novi šok za Hajduk. Nadzorni odbor splitskog kluba odlučio je smijeniti predsjednika Lukšu Jakobušića.

Hajduk je ove sezone pucao visoko, puno se pričalo o naslovu prvaka, no sada su izgubljena oba trofeja, Kup i prvenstvo.

Dok se ne pronađe novi predsjednik, za vršiteljicu dužnosti postavljena je Marina Akrap.

Hajduk je ovog proljeća prosuo sve što je napravio u prvom dijelu sezone. Nakon smjene Ivana Leke predsjednik Jakobušić i sportski direktor Nikoličius doveli su opet Mislava Karoglana, koji je u 2024. godini dva puta gubio od Rijeke i Dinama (jednom u Kupu) te upisao čak četiri poraza pred punim Poljudom.

Jakobušić je prije Hajduka bio prvi čovjek VK Jug, a u Hajduk je došao 2020. godine. Planirao se s Hajdukom vratiti na stare staze, osvojiti naslov prvaka Hrvatske i igrati grupnu fazu u Europi, no od toga nije bilo ništa.

Hajduk je pod njegovom vladavinom osvojio dva trofeja u Kupu, a u posljednje dvije sezone Splićani su se borili za naslov prvaka države. Klub se digao na svim razinama te je pomak vidno ostvaren.

Doveo je niz poznatih imena

Jakobušić je stvorio i nikada skuplju momčad punu poznatih imena. Kroz svlačionicu su prošli ili su još uvijek tu sadašnji i bivši reprezentativci Ivan Perišić, Marko Livaja, Nikola Kalinić, Josip Brekalo, Danijel Subašić, Dario Melnjak i Filip Uremović.

Uz sve to srušen je i rekordni izlazni transfer. Luka Vušković prodan je u Tottenham za 14 milijuna eura, a od najskupljeg Hajduka u povijesti i sam Lukša Jakobušić očekivao je puno više.

Neispunjena obećanja

Jakobušić je 2021. objavio strategiju u kojoj je do 2027. godine od Hajduka htio grupnu fazu Lige prvaka, dva naslova prvaka Hrvatske, europsko proljeće. Bio je ambiciozan plan koji je bio nerealan, možda je i zato pad bolniji.