Danas je održan ždrijeb prvog pretkola sva tri europska klupska nogometna natjecanja, a najviše parova u toj će se fazi odigrati u Konferencijskoj ligi.
Nama su tu uvijek zanimljivi klubovi iz regije, a njih će zaigrati čak šest, od čega jedni u međusobnom susretu.
Bit će vatreno u Sarajevu i Kopru
To je okršaj sarajevskog Željezničara i slovenskog Kopera, koji će sigurno izazvati puno pažnje.
U ždrijebu su se našla i dva kluba iz Crne Gore. Dečić će igrati protiv makedonskog Sileksa, dok Sutjesku čeka bjeloruski Dinamo Brest, a kosovska Malisheva igrat će protiv prošle sezone sjajnog islandskog Vikingura.
Sutra protivnike saznaju Hajduk i Varaždin
Iako su bili najveće iznenađenje prošlosezonske Konferencijske lige, Borac kao predstavnik BiH ipak mora od prvog pretkola. Njihova prva prepreka bit će Santa Coloma iz Andore.
Sutra je na rasporedu ždrijeb drugog pretkola, u kojem se natjecanju priključuju Hajduk i Varaždin.
Varaždin nije nositelj, a mogući protivnici su mu i pobjednici parova Santa Coloma - Borac i Vikingur Malisheva.
Hajduk kao nositelj može izvuči nekoga od preostalih iznad spomenutih klubova.
U drugom pretkolu će se također kao nenositelji priključiti Sarajevo te srpski Radnički i Novi Pazar, kao i Slovenski Maribor, koji je smješten među nositelje.