pobjegli od zone ispadanja

Inter srušio Slaven Belupo i upisao važna tri boda

Interov Rus zabio je za važnu pobjedu Diva iz predgrađa.

Nogometaši zaprešićkog Intera ostvarili su važnu pobjedu na gostovanju u Koprivnici, gdje su u subotnjem dvoboju 22. kola Prve HNL sa 1:0 (0:0) svladali Slaven Belupo, a strijelac pobjedničkog pogotka u 68. minuti bio je Rus Serder Serderov.

Zahvaljujući petoj prvenstvenoj pobjedi u ovoj sezoni Inter je došao do 21 boda i bodovno se izjednačio sa Slaven Belupom na sedmom mjestu, a pobjegao devetoplasiranoj Istri 1961 na pet bodova prednosti, no Puljani imaju utakmicu manje. Vodeći Dinamo ima 54 boda, Rijeka je druga sa 41, a Osijek treći sa 40.

Domaća momčad je imala bolje prilike u prvom poluvremenu, dok su gosti bili konkretniji i poduzetniji u nastavku.

Odlučujuću akciju Inter je izveo u 68. minuti, kad je gostujuća momčad dobro izvela kontranapad, iskoristila brojčanu prednost pred vratima Koprivničana, a Rus Sederov je preciznim udarcem sa 11 metara pogodio donji desni kut pokraj nemoćnog domaćeg vratara Ivana Filipovića.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Koprivnici pratilo je oko 300 gledatelja, a sudio je Goran Gabrilo iz Splita.

Strijelac: 0:1 Serder Sederov (68)

U drugoj utakmici subotnjeg programa od 17.30 sati Hajduk je domaćin Gorici.