prilika za novi trofej

Celtic slavio u Old Firmu i još jednom razočarao Rangerse!

Nogometaši Celtica imat će priliku osvojiti i drugo kup natjecanje u Škotskoj, nakon što su u najvećem tamošnjem derbiju slavili protiv Rangersa.

Nogometaši Celtica izborili su plasman u finale škotskog Kupa nakon što su na Hampden Parku pobijedili najvećeg rivala Rangers 2-0. Golove za pobjedu postigli su Callum McGregor u 11. i Scott Sinclair u 51. minuti iz jedanaesterca.

Jozo Šimunović je odigrao cijeli susret za Celtic, a u 78. minuti je dobio žuti karton. Celtic je ove sezone bio bolji od Rangersa i u polufinalu Liga kupa kada je pobijedio 1-0. Kasnije je u finalu slavio protiv Aberdeena 3-0.

Isti suparnici igrat će i u finalu Kupa jer je Aberdeena u drugom polufinalu u subotu pobijedio drugoligaša Hibernian 3-2. Strijelci za Aberdeen bili su Adam Rooney (1), Ryan Christie (25) i Darren McGregor (85-ag), dok su golove za Hibernian zabili Grant Holt (36) i Dylan McGeouch (60).

Finala kupa je 27. svibnja na Hampden Parku.

Celtic je već odavno osigurao i naslov prvaka, pa ima priliku osvojiti trostruku krunu.