HSV je na gostovanju u Kölnu na kraju odigrao tek 3:3, a naš Mladen Petrić zabio je dva pogotka za goste.

Zahvaljujući pogocima Mladena Petrića HSV je na gostovanju u Kölnu vodio s 3:1, ali je to ipak uspio prokockati. HSV je poveo već u 2. minuti pogotkom Jansena, a stvari na početak vraća Mohamad u 31. minuti. No, samo pet minuta poslije Petrić zabija za novo vodstvo gostiju. U 49. minuti Petrić je zabio i svoj drugi pogodak, i to iz jedanaesterca. Na 3:2 smanjio je Novaković u 75. minuti. Veliko veselje Soldinoj momčadi donio je Chihi dvije minute prije kraja, kad je postavio konačnih 3:3.

Ivica Olić odigrao je prvo poluvrijeme za Bayern koji je na gostovanju kod aktualnog prvaka Wolfsburga slavio sa 3-1, te je asistirao za drugi pogodak svoje momčadi kojega je u 26. minuti postigao Daniel van Buyten.

Ovom pobjedom Bayern se bodovno izjednačio na čelu ljestvice s Bayerom iz Leverkusena koji je na gostovanju u Bochumu odigrao 1-1.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Schalke 04 koji je na gostovanju u Freiburgu odigrao 0-0, te tako za vodećim dvojcem zaostaje tri boda. Ivica Banović igrao je za Freiburg od 71. minute.

Josip Šimunić sudjelovao je u 2-1 domaćoj pobjedi Hoffenheima protiv Hannovera 96 odigravši svih 90 minuta. (I.K./HINA)

REZULTATI 21. KOLA:

Wolfsburg - Bayern 1-3 (Grafite 90+1 / Robben 2, Van Buyten 26, Barzagli 57-ag)

Koeln - Hamburger SV 3-3 (Mohamad 31, Novakovič 75, Chihi 88 / Jansen 2, PETRIĆ 36, 50-11m)

Freiburg - Schalke 04 0-0

Bochum - Bayer 1-1 (Dedič 68 / Derdiok 45)

Hoffenheim - Hannover 96 2-1 (Carlos Eduardo 35, Salihović 40-11m / Kone 57)