lukavi dečki...

Komedija na prvenstvu Azije: Sudarila se dvojica suigrača i zaradila jedanaesterac!

Komičan jedanaesterac dosuđen je na utakmici Azijskog kupa između Australije i Sirije.

Omar Al Soma s loptom (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U utorak je odigrano posljednje kolo skupine B Azijskog nogometnog kupa, u kojem je Australija izborila prolaz u nokaut-fazu turnira. Australci su osvojili drugo mjesto u skupini, nakon što su slavili protiv Sirije s 3:2.

Susret je obilježila slaba izvedba Australije, ali i katastrofalna pogreška glavnog suca utakmice Ramosa, koji je u 80. minuti dodijelio komičan jedanaesterac za Siriju, iz kojeg je izjednačila na 2:2.

Sudac je pokazao na bijelu točku, nakon što je Al Soma u šesnaestercu oborio vlastiti suigrač, ali je u blizini bio i Australac koji je na kraju ispao krivac. Ramos je na trenutak zastao, a onda pokazao na bijelu točku.

Sirija je pogotkom došla u poziciju da pobijedi i plasira se u drugu fazu natjecanja umjesto Australije, no Rogić to nije dozvolio. Australac je zabio pogodak za 3:2 u trećoj minuti sudačke nadoknade i donio svojoj reprezentaciji pobjedu.