"petica" andalužana

Sevilla uvjerljivo pobijedila Levante i privremeno preskočila Real

Gosti su "preživjeli" prvo poluvrijeme, a onda je krenulo...

Sevilla slavi pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Seville na svom su stadionu Sanchez Pizjuan pobijedili Levante s uvjerljivih 5:0 u prvoj utakmici 21. kola španjolskog prvenstva, a svih pet golova postigli su u drugom poluvremenu.

Goste je načeo Francuz Ben Yedder golom u 48. minuti. U 60. minuti na 2:0 je povisio Portugalac Andre Silva, a u 71. minuti je za 3:0 strijelac bio Argentinac Franco Vazquez.

Pablo Sarabia je u 80. minuti realizirao kazneni udarac za 4:0, a u 90. minuti je gostujući vratar Oier obranio udarac s bijele točke Quincyju Promesu, no Nizozemac je odbijenu loptu uspio poslati u mrežu za konačnih 5-0.

Sevilla se ovom pobjedom probila na treće mjesto sa 36 bodova, koliko ima i trećeplasirani Real Madrid, ali uz utakmicu manje. U vodstvu je Barcelona s 46 bodova, a drugi je Atletico Madrid s 41 bodom. Levante je ostao na desetom mjestu s 26 bodova.

U subotu su na rasporedu još tri utakmice 21. kola, a sastaju se: Atletico Madrid - Getafe (16.15 sati), Leganes - Eibar (18.30) i Valencia - Villarreal (20.45).